Fakülte Mezunu 4 Yıllık Hemşire Maaşı

Fakülte Mezunu 4 Yıllık Hemşire Maaşı

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Hemşire maaşları konusunda daha önce bir çok konu yazdık. Bu makalemiz de 4 yıllık fakülte mezunu hemşire maaşları hakkında aktarımı yapacağız. Hemşire olabilmenin 2 yolu vardır. Sağlık meslek lisesinin ilgini bölümünü bitirmeniz gerekir (lise mezunu hemşire) veya sağlık fakültelerinin hemşire bölümü bitirmeniz gerekiyor. (fakülte mezunu 4 yıllık hemşire) Bu iki hemşire arasında maaş farklılıkları gibi bir çok sosyal farklılıklar vardır. Lise mezunu olan hemşire açıktan öğretimini tamamlarsa aynı haklara gelebilir. Vardiya çalışma gibi bir çok zorluklar sağlık meslek lisesinden mezun olan hemşireyi beklerken, hastanesine göre fakülte mezunları baş hemşireliğe kadar yükselmektedir. Yine konumuz arasında yer bulun baş hemşire maaşları hakkında bir kaç bilgi vermek istiyoruz. Baş hemşire demek ; hastane görev yapan tüm hemşirelerden sorumlu kişi anlamına gelmektedir. Bazen tüm hastane de 5 tane olabilir. Bölümler arasında baş hemşireler şekildedir. Örnek vermek gerekirse ; Ameliyathane baş hemşiresi, kadın doğum servisi baş hemşiresi gibi sıralayabiliriz.

Sözleşmeli hemşire maaşları ortalama 2700 ile 3000 TL arasındadır. Maaşların belirlenmesi unsurlar bekar, evli, çocuk gibi bir çok faktör vardır. Çalıştığı hastanenin vermiş olduğu döner sermaye ücreti dahildir. Fakat büyük hastaneler ile ufak beldeki hastaneleri kıyaslamak bir saçma olur. Maaşları incelerken bu durumu göze almanız rica olunur.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşağıda paylaştığımız bilgiler fakülte hemşiresi maaşlarıdır. Ocak 2016 yılına aittir. En düşük 4 yıllık hemşire maaşıdır. Maaşlar döner sermaye göre farklılık göstermektedir.

Fakülte Mezunu 4 Yıllık Hemşire Maaşı

Aktif Maaş

2778 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

139 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2918 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. Leyla dedi ki:

    Maaslar cok az bence zam gelmesi sart bu paraya ev gecinilmez

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap
%d blogcu bunu beğendi: