İller Bankası Personel Maaşları

İller Bankası Personel Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İller Bankası personelleri ne kadar maaş alıyor ? Haberimizde banka hakkında bilgiler verirken, çalışan yorumları, gişe, çağrı merkezi, uzman ve diğer branşlara ilişkin net maaş rakamlarını inceleyebilirsiniz. Anonim şirket olarak hizmet veren İller Bankası, birçok alanda personel alımı yapmaktadır. Banka personel alımı sırasında personellerini bankacılık ve ekonomiyle ilgili bölümlerden mezun olarak kişiler arasından seçmektedir. Bunların dışında mühendislik bölümlerinden mezun olan kişilerinde bankada görev aldığını görebiliyoruz. Bankanın işe alım süreci de personelin çalışacağı departmana göre değişiklik göstermektedir.

İller Bankası hakkında bilgiler ? Nasıl bir banka ?

İller bankası çok eski bir kamu bankasıdır. Devlet bankasıdır. 1933 yılında kurulmuştur. T.C. Çevre ve Şehirlik Bakanlığına bağlıdır. (ilgili kuruluşu) Toplamda 19 şubesi bulunmaktadır. Daha önce özelleştirme programına girmiştir.

Peki personel alımları nasıl oluyor ? Kurumda iş başı yapmak ne gerekiyor. İşte detaylar…

İller Bankası Personel Alımı Nasıl Yapılıyor?

İller bankası personel alımı yapacağı zaman kendi resmi web sitesi üzerinden ve resmi gazeteden iş ilanını veriyor. Verilen iş ilanında istenilen şartlara sahip olan kişiler başvuru formunun çıktısını alıp doldurarak bankanın İnsan Kaynakları departmanına başvuru yapmaları gerekiyor. Sonrasında ise yapılan sınavdan geçer not alan kişiler mülakata giriyor ve uygunlarsa bankada işe başlayabiliyorlar.

Bankanın sınavsız eleman alımı yaptığı departmanlarda vardır. Bunlar iş ilanında belirtilmektedir.

İller Bankası Maaşları Ne Kadar ?

İller Bankası personel maaşları ise aile yardımı, eğitim seviyesi ve dil primi gibi etmenlerle beraber değişiklik göstermektedir. Bankada yeni işe giren birisi ortalama 2.500 TL maaş ile başlar. Bazı bölümlerde asgari ücret uygulaması da yapılmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan İNGBANK Personel Maaşları başlıklı makalemizde ingbank maaşları, ingbank maaşları 2018 ve ingbank maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap