Kaloriferci Maaşları Ne Kadar

Kaloriferci Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kalorifer ateşçisi maaşları ne kadar ? Kaloriferci memurlar, neredeyse bütün devlet dairelerinde ve devlet okullarında bulunmaktadır. Bizde sizlere yazımızda kaloriferci memurlar hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Yazımızın sonunda kalorifercilik mesleği hakkında edinmek istediğiniz bilgilere sahip olacaksınız. İlk olarak “kaloriferci memur ne iş yapar?” sorusunu ortadan kaldıralım. Kaloriferci memurlar, kalorifer tesisatının bakımı, bir sorun varsa düzeltilmesi gibi günlük rutin işlerden sorumludur. Kaloriferci memurlar kışın her gün kaloriferi açmak ve kapatmak ile yükümlüdür. Kaloriferin açılmasına gerek kalınmadığı yaz mevsiminde ise kaloriferci memurlar günlük rutin işleri yapmalıdır. Bu işler genellikle kalorifer dairesini düzenlemek ve temizlemek gibi işlerdir.

Kaloriferci memur nasıl olunur?

Kaloriferci ne demek ? Sorularının cevabı ise; kaloriferci memur olmak isteyen birisi en az lise ve dengi bir okuldan mezun olmak zorundadır. Aynı zamanda kalorifer üzerinde eğitim alması gerekir. Kaloriferci olmak için mesleki bir eğitim almayan kişiler kaloriferci olamamaktadır. Lise mezunu olan bir kişi gerekli eğitimleri aldığı takdirde KPSS’ye girerek kaloriferci memur olabilir. Aynı zamanda kaloriferci memur olacak kişiler akciğer veya kalp rahatsızlıkları gibi ağır rahatsızlıkları olmaması gerek. Bunun dışında kapalı ve sıcak alanda uzun süre kalmanın sorun olmaması gerekmektedir.

Kaloriferci Maaşları 2017

Kaloriferci memur maaşı ne kadar? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız; kaloriferlerin açılması ve gerektiğinde kapatılması gibi işlerden sorumlu olan kaloriferci memurlar ortalama 2 bin TL maaş almaktadır. Birinci dereceden kaloriferci memur olan kişiler ise 2 bin 311 TL maaş alırlar. Lisans veya önlisans mezunu olan kaloriferci memurlar ise 2 bin 355 TL maaş almaktadır.

Kaloriferci Hakkında Sorular

Kamu kurumlarının personel alımı yaparken, kaloriferci iş ilanları üzerinden takibini gerçekleştirebilirsiniz. Yine eleman ihtiyacı olan bazı kurumları sıralama yapmak gerekirse; Kaloriferci arayanlar kurumlar listesi…

  • Adalet Bakanlığı,
  • İçişleri Bakanlığı,
  • Sağlık Bakanlığı,
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,
  • Dışişleri Bakanlığı,
  • Ulaştırma Bakanlığı,
  • Ceza Evleri,
  • Üniversiteler

gibi sıralayabiliriz. Kaloriferci taban puanları (atama esaslı) 70 puan ile 90 puan aralığındadır. (2014 – 2016 verilerine göre) Kaloriferci belgesi nasıl alınır ? Kaloriferci bonservisi nasıl alınır ? Kaloriferci belgesi ? Bu belgeye sahip olmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan kurslara başvurmanız ve kursu başarılı ile tamamlamanız gerekmektedir. Bu anlamda, kaloriferci bonservisi sahibi olmak için sertifikayı almanız gerekmektedir.

2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 yıllarında toplamda 5 binin üzerinde personel alımı gerçekleşti. Bu personellerin maaşları memur zamlarına göre Ocak ve Temmuz aylarında verildi. Kaloriferci memur hakkında diğer merak ettiğiniz soru ve görüşlerini bizlere iletebilirsiniz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

En düşük maaş üzerinden hesaplanmıştır. Tazminatlar eklenmiştir.

Kaloriferci Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2498 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

75 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2573 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap