Makine Teknisyeni Maaşları

Makine Teknisyeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Makine teknisyeni ne kadar maaş alır ? Makine teknisyeni 2017 yılına ait güncel bilgileri konumuzdan inceleyebilirsiniz. Öncelikle Makine teknisyeni ne iş yapar ? Çalışma alanları ve iş imkanları konusunda bazı bilgiler vermek istiyoruz. Başta sanayi olmak üzere bir çok şirkette görev yapabilme şansları vardır. Enerji, üretim, montaj hattı ve petrol iş kolları gibi listeyi uzatabiliriz. Bu işte başarılı olmak isteyen adaylarımıza tavsiyelerimiz şu şekildedir.

  • Öncelikle saha tecrübe kazanma,
  • Sabır, azimli ve öz verili olma,
  • Analitik düşünme zekasına sahip olmak,
  • Kendinize verilen işin en iyi yapmak,

Genel itibariyle bir teknisyenden beklenen performans bu şekildedir. İş yerine katacak verimin başında teknisyenin; Sanayi istemediğimiz anlık durmaları önlemesi, arızanın hızlı bir şekilde çözülmesini sağlaması, işin normal seyrinde devam etmesini sağlaması gibi başlıca görevleri vardır. Kendi branşınız ile bir çok alanda bilgi gerektiren işi yapmalısınız. Peki özel ve devlette makine teknisyenleri ne kadar maaş almaktadır ? Bu maaşların diğer meslek gruplarına oranına nedir ?

Makine Teknisyeni Maaşları ne kadar ?

Özel sektörde bilgi, tecrübe ve deneyim maaşın ilk şartları arasındadır. Fakat kamuda KPSS’den alınan puana göre atamalar yapılmaktadır. İyi bir puanla en yüksek maaş veren kamu kurumunu seçmeniz halinde işi orada öğrenirsiniz. (Yapılan mülakatlarda bilgi seviyeniz işinizle ile alakalı düzeyde olup, orta veya yüksek seviyede bilgi vermek kaydıyla) Fakat işler dış piyasa bu şekilde değildir. Bir yerde çırak olarak işe başlamanız, kalfa ve ustalık evrelerini bir bir geçmeniz gerekiyor. Okullarda verilen eğitim ile piyasada çalışma alanlarını bambaşka olabilir. Bu yüzden deneyim çok önemlidir. Gelelim kamu ve özel de maaşların ne kadar olduğuna…

Özelde başlangıç maaşlar asgari ücret düzeyinde olup, orta düzey bir teknisyen 2 bin 500 TL alırken, ustalık düzeyin olan (kalifiyeli) 4 bin TL’ye kadar maaş alabilir. (Çalıştığı şirkete göre değişir.) Kamuda ise maaşların 2 bin 500 TL seviyesi ile 3 bin TL arasında olduğunu açıkça belirtebiliriz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Elektrik Teknisyeni Maaşları başlıklı makalemizde elektrik teknisyeni maaş, elektrik teknisyeni maaşları 2017 ve elektrik teknisyeni maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap