Mekatronik Mühendisliği Mesleği Zorlukları

Mekatronik Mühendisliği Mesleği Zorlukları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Her mesleğin zorlukları olduğu gibi Mekatronik mühendisliğinde zorlu tarafları vardır. Özellikle son yıllarda artan mesleğe taleplerde insanların merak ettiği konuların başında bu meslek hakkında net bilgilere ulaşmaktır. Mühendisler mesleğinin zorlukları ile bilgiler açıklıyoruz. Ülkemizde 2005 yılından beri çalışmalarına devam eden, teknoloji çağının gelişmesiyle birlikte yaygınlaşan Mekatronik Mühendisliği bölümü yüz yılın meslekler arasındadır. Bu mesleğin en önemli çalışma alanı sanayi sistemleridir. Mekatronik kelime anlamı olarak robotik sistemler olarak biliniyor. Mühendis mezunu kişilerin piyasa da oldukça fazla iş bulabileceklerini şimdiden belirtelim. Bu mesleğin en önemli tarafı, işi bilmektedir. Mühendislik fakültesinden yeni mezun olan bir kişi hemen iş bulma konusunda bazı sıkıntı çekebilir. Gayet normaldir. Bilgi ve tecrübe ile harmanlanarak deneyimler kazanır. Kazandığını deneyimler iş hayatına yön verir.

İnsanlar iş bulma açısında sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunun başlıca sebepleri maaş, iş yeri uzaklığı ve çalışma saatleri gelmektedir. Yeni okuldan mezun olan bir vatandaş 4000 TL ile işe başlama hayali yerine, tecrübe kazanması gereklidir. Tecrübe kazanıldığı vakit inanın, 4000 TL’den daha fazla maaş alacaktır. İşinde uzman kişilerin yaptıkları başarıda bundan kaynaklıdır.

Mesleğin zor tarafı yoğun çalışma saatleri ve iş yüküdür. Robot sistemleri yapan fabrika çalıştığınızı düşünürsek, sipariş üzerine çalıştığı için çalışma yoğunluğu günlük 10 – 11 saat ile sınırdır. Fakat otomasyon üretimi yapan (24 saat çalışan, Toyota fabrikası gibi) bir yerde robotların kontrolü ve bakımları işleri yoğundur. İşler karmaşık ve iş yükü ağırdır. Fakat işi bilen bir kişi bu yoğunluğun üstesinden gelebilir.

Merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden bana ulaştırabilirsiniz.

Esra DEMİR / Mekatronik Mühendisi

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap