Özel Güvenlik Maaşları 2016 – 2017

Özel Güvenlik Maaşları 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel güvenlik maaşları ne kadar ? 2017 yılına ait net verileri inceleyebilirsiniz. Özel güvenlik son 10 yılın en çok tercih edilen meslekler arasındadır. Hemen hemen her yerde karşımıza çıkan, özellikle alışveriş merkezleri başta olmak üzere her yerde karşınıza çıkan bu meslek dalı ile ilgili olarak merak edilen soruların yanıtlarını cevaplayacağız. Öncelikle özel güvenlikler gerçekten yorucu ve zor bir meslektir. Çalıştığı bölgesine göre değişiklikler göstermekle birlikte yoğun ve yorucu icra edilen bir meslek dalıdır. Meslek sahibi olmakta zorluk geçen kişilerin tercih ettikleri ve kolay işi bulunabilen meslektir. Özel güvenlik maaşları ne zaman yürürlüğe girecek gibi bir çok mail almaktayız. Konuyla ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olabilmek için dikkatli okuyunuz.

Özel Güvenlik Maaşları Ne Zaman Artacak

Son aylarda üzerinde çalışan yasa tasarısı, özel güvenlik personeli olarak çalışan yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor. Eğer yasa meclisten geçerse personeller iç güvenlik tazminatı alarak maaşların üzerine en az %50 fark alacak. Peki, özel güvenlik maaşları son durum nedir ? İşte bunun cevabını verebilmek için ülkemizin yaşandığı kötü olayı bir an önce atlatması ve önündeki sorunları çözmek için masaya oturması gerekli. İnternet başta olmak üzere bir çok mecrada özel güvenlik maaşları asgari ücretin iki katı olacak diye söylentiler kulaktan kulağa yayılmaktadır.

Bu konunun aslının araştırmak için özel güvenlik elemanı maaşları bilmek gerekmektedir. En az maaş alan personel asgari ücret seviyesindedir.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur ?

Özel güvenlik olabilmek için belirli bir eğitimden geçirilmesi şarttır. Eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere özel güvenlik sertifikası 5 yıl süreyle verilir. Bunlar her beş yılda bir yenilenmesi gereken kimlik kartlarıdır. Bu kartların yenilenmesiyle birlikte personel + 5 yıl daha kazanmaktadır.

Bu mesleği seçen insanların daha çok kamu sektöründe çalışmak istediklerini biliyoruz. Bunları sebeplerin başında da özel sektörün kamu sektörüne göre daha az maaş verdiği aşikârdır. Bu rakam ortalama maaşları % 30 ile % 40 arasındadır.

Özel Güvenlik Maaşları Ne Durumda

2016 – 2017 yılı verilerine göre en düşük özel güvenlik maaşı 1339 TL (Temmuz 2016 verilerine göre) ile 1379 TL (Ocak 2017 verilerine göre) belirlenmiştir. Bu maaş içerisinde ekstra olarak yol yardımı, yemek, vardiya, mesai gibi tazminat eklenebilir. Ortalama bu durumları da eklersek; 1500 TL civarında maaş almaktadır.

Banka güvenlik personellerinin durumu nasıl oluyor ? Banka özel güvenlik maaşları şu şekildedir. Eğer bankada bünyesinde çalışan eleman değil ise (taşeron) yapılan sözleşmeye göre personelin maaşı belirlenir. Misal olarak banka çalıştıracağı personelinin (özel güvenlik) asgari ücretin en az %40 fazlası ile çalıştırılması maddesini sözleşmeye ekler ise; maaş otomatik olarak 1914 TL’ye yükselir.(Temmuz 2016 verilerine göre) Fakat kendi bünyesinde çalışıyorsa ise, banka en düşük maaş politikasını uygulayabilir. Bu da 2000 TL’nin altında olmayacaktır.

Yukarı bahsi geçen bankalara örnek vermek istersek;

– Vakıfbank özel güvenlik maaşları,

– Halkbank özel güvenlik maaşları,

– Ziraat Bankası özel güvenlik maaşları,

– Akbank özel güvenlik maaşları,

– Finans Bank özel güvenlik maaşları,

– İş Bankası özel güvenlik maaşları,

– Yapı Kredi Bankası özel güvenlik maaşları,

– Albaraka Türk özel güvenlik maaşları,

– Kuveyt Türk özel güvenlik maaşları,

– Türkiye Finans özel güvenlik maaşları,

– Garanti Bankası özel güvenlik maaşları,

– PTT özel güvenlik maaşları,

diye sıralayabiliriz. Bahsettiğimiz konu saydığımız bu bankalar içinde geçerlidir. Özel güvenlik maaşlarına düzenlemesi gibi konularının yapılabilmesi için personellerin sendikalı olması gerekmektedir. Eğer bir sendikaya bağlı olursalar, haklarının savunulması daha kolay olur. Böylece özel güvenlik maaş düzenlemeleri yapılmasına zemin hazırlanır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Elemanı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde banka güvenlik görevlisi maaşları ne kadar, güvenlik görevlisi maaş düzenlemesi ve güvenlik görevlisi maaş hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. Cengiz dedi ki:

  Hic bir sekilde ogg nin ne maaslari duzeltilir nede haklari her secim oncesi surekli vaatler var ama netice kesinlikle devlet bu konuda bisey yapmicagini dusunuyorum sebebi ise 2004 den beri yapilmadi yapilmazda kimse kimseyi kandirmasin

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   haklısınız efendim…

 2. Yusuf dedi ki:

  Yetkililere sesleniyorum!..

  Bir güvenlik görevlisi maaşı asgari ücret olmaması gerekiyor.

  Lütfen bu konuya el atın. Ve bu insanların feryadını duyun.
  Bu maaşla nasıl ev geçindirsin ve nasıl çocuk okutsun?????

  1. selda dedi ki:

   üniversite mezunu olup o parayı alanlar ne yapsın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap