Özel Hastane Anestezi Teknisyeni – Tekniker Maaşları

Özel Hastane Anestezi Teknisyeni – Tekniker Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel, devlet, kamu ve üniversite hastanesinde görev yapan sağlık alanın can damarı olan anestezi personelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Maaşları ne kadar ? Çalışma şartları ve saatleri ? Diğer alanlara göre imkanları nasıldır ? Artıları ve eksileriyle tüm detaylar sizlerle…

Öncelikle Anestezi teknisyenleri sağlık meslek liselerinde anestezi bölümden mezun olan kişilerdir. Anestezi teknisyenleri meslekleri bir sağlık bölümü olduğu için her zaman pratik ve soğukkanlı olmaları gerekmektedir. Ayrıca yorucu iş koşullarına ayak uydurabilecek şekilde çalışmalara hazır olmalıdır. Çünkü ülkemizde sağlık kuruluşları genellikle hep yoğun oluyor ve nöbetlerin olması sağlık alanında çalışanların ayrıca yorulmalarına sebep oluyorlar.

Çalışma şartları ve saatleri

Anestezi teknisyenleri ameliyat sırasında hastanın ameliyat için uyku moduna girmesine sağlamakta ve ameliyat boyunca her şeyin kontrol altında kalmasını sağlamakta yükümlüdür. Ameliyat esnasında herhangi bir terslik meydana gelirse doktorla beraber hastaya müdahale edilir. Anestezi teknisyenleri sadece hastayı uyutmaktan değil ameliyat sonrasında hastayı uyandırmaktan da sorumludur.

Saatleri bakımından 4924 sayılı Sağlık Bakanlığı personelleri kanuna tabidir. Çalışma saatleri genel olarak 657 sayılı devlet memurlarına tabidir. (Olağan dışı hallerde farklılık gösterebilir.)

Özel Hastahane Anestezi Maaşları

Özel hastanelerde çok fazla anestezi teknisyeni alımı yapıldığını söyleyemeyiz. Anestezi teknisyeni maaşları meslek yılına ve eğitimine göre değişiklik göstermektedir. Bilgi, deneyim ve tecrübeye bağlı olmak kaydıyla en düşük bin 700 TL civarında iken (hastahaneden hastahaneye değişir) en yüksek 2 bin 850 TL’dir.

Devlet ve Üniversite Hastahanesi Anestezi Maaşları

Anestezi teknisyenleri genellikle kamuda istihdam edilmektedir. Lise mezunu olan bir anestezi teknisyeni 2.659 TL ile işe başlar. Ön lisans mezunu ise 2.666 TL işe başlar. Bu ücretlere nöbetler ve hastanenin döner sermayesi eklendiği zaman 3.000 TL’yi geçmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap