Özel Sektör Bilgisayar Mühendisi Maaşları

Özel Sektör Bilgisayar Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel sektör bilgisayar mühendisi maaşları konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Bilgisayar mühendisliği bölümü ülkemizde yaygın şekilde tercih edilen mühendislik bölümüdür. Geniş çalışma alanına sahip olan bu bölümü bitiren adaylar piyasada kolaylıkla iş bulabilmektedir. Böylece adaylar daha kolay iş bulmaları sebebiyle ilk tercihleri arasında bilgisayar mühendisliği gelmektedir. Peki bilgisayar mühendisi ne iş yapar ? iş olanakları nelerdir ? çalışma şartları ve maaşları ne durumdadır ? Konumuzda bu konuyla ilgili olarak detaylı paylaşımlarda bulanacağız.

Bilgisayar mühendisi ne iş yapar ?

Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan kişi bilgisayarın bir çok ana dallarında görev yapabilir. Örneğin donanım kısmında görev  yapan mühendis bilgisayarın tamiri ve bakımını yaparken, yazılım olarak görev yapan bir mühendis ise bilgisayar yazılımı yaparlar, bilgisayar da çıkabilecek sorunların çözülmesi ve kontrol edilmesi gibi işlemleri kolaylıkla yapabilir. Yazılım ortamında görev yapan mühendisler piyasada daha çok iş bulurken, donanımsal olarak görev mühendisler yazılıma göre daha az çalışma olanağı vardır.

Bilgisayar mühendisi iş olanakları

İş olanakları bakımından kamu ve özel sektör olmak üzere iki çeşitte incelememiz gereklidir. İş olanağı bakımından mühendislik dalları arasında en kolay iş bulabilen bir bölümdür. Hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Fakat yeni mezun mühendis ile piyasada tecrübe kazanmış bir mühendis kesinlikle aynı ücreti almazlar. Bu sebeple kişinin bilgi, tecrübe ve deneyimi önemlidir.

Bilgisayar mühendisi maaşları

Özel de ortalama yeni mezun mühendis 2 bin TL ile iş yaparken, orta düzey bir mühendis 3 bin 500 TL civarında maaş almaktadır. Kamuda ortalama 3 bin TL işbaşı yaparken, özel ise durum 2 bin 500 TL civarındadır. (yaklaşık) Özel sektörde işi bildikten sonra en az 4 bin TL maaş alabilirsiniz. Unutmayınız ki maaşların belirlenmesinde en önemli etken bilgi ve tecrübedir. Alanınızda tecrübeli bir mühendis iseniz en az 5 bin TL maaş almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap