Programcı Memur Maaşları

Programcı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Bilgisayar programcılığı memur maaşları ne kadar ? Devlet kurumlarında çalışan programcılar, genellikle kurumların bilgi işlem bölümlerinde görev yaparlar. Programcıların sorumlulukları ve görevleri kuruma göre değişiklik göstermektedir. Genellikle kurumun web sayfası düzenlenir. Bilgi işlem verileri için altyapısının sağlanması ve bu altyapının sağlıklı bir şekilde işlemesi sağlanmaktadır.

Programcı memurlar hastanelerde, vergi dairelerinde, okullarda kısacası neredeyse bütün devlet dairelerinde karşımıza çıkabilir. Programcı memur olmak isteyen birisi meslek yüksek okullarının Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmaktadır. Liselerde Bilişim Teknolojileri bölümünden mezun olan kişiler devlette farklı bölümlerde çalışmaktadır. Programcı memur olarak ön lisans mezunları alınmaktadır.

Devlette programcı ne iş yapar ?

Programcı memur olarak çalışmak isteyen birisi bilgisayar konusunda bilgili olması, kendini geliştirmeyi sevmesi, analitik düşünebilmesi, son gelişmeleri düzenli olarak takip etmesi gerekiyor. Bu özelliklere sahip olan birisi rahat bir şekilde programcı memur olarak çalışabilir.

Bilgisayar programcılığı devlette iş imkanları

Bilgisayar programcılığı okuduktan sonra ne olunur ? Bilgisayar programcılığı nerelerde çalışır ? Öncelikle geleceğinin ilk 10 bölümü arasındadır. Bilgisayar ve elektronik sistemlerinin geliştirilmesinden tutun da yazılım sektörüne bir çok alanda çalışma alanı vardır. Kamu da bu alanlarda ilgili bir çok kadro açığı bulunmaktadır. Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesini takip ederek, güncel ilanlara başvurabilirsiniz.

Özel sektörde iş bulabilirsiniz. Yapmanız gereken piyasa biraz yetişmeniz olacaktır. Böylece piyasa da hangi alanında çalışma istiyorsanız o alanda tecrübe kazanabilirsiniz. (Yazılım, donanım, tamir gibi)

Programcı maaşları ne kadar ? (Devlette)

Programcı memur maaşları ise meslek yılına ve çalışanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Mesleğe yeni başlayan bir programcı memur minimum 2.860 TL maaş ile işe başlarlar. Dil tazminatı, çocuk ve aile yardımı gibi yardımlarla bu maaşta artış görülmektedir. Bir programcı özel sektörde de ortalama bu maaş ile çalışmaktadır.

Lise mezunu programcı maaşları

Lise mezunu olarak KPSS 94 puan türünden atamalar ile lise mezunu olarak iş yapabilirsiniz. Böylece atama yapılmasıyla programcı memur olabilirsiniz. Aynı şekilde 657 sayılı devlet memurlar kanuna tabi olursunuz. En düşük memur maaşı 2 bin 860 TL civarındadır. (Lise mezunu)

Önlisans mezunu programcı maaşları

2 yıllık üniversite mezunu olarak KPSS’den KPSS B türünden atanmanız gerekiyor. Programcı önlisans mezunu programcı maaşı en düşük 2 bin 940 TL civarındadır.

Üniversite mezunu programcı maaşları

Programcı olarak göreve başlamak KPSS A türünden ataması yapılır. Kadrosuna göre en yüksek maaşı alırlar. Genellikle yazılım veya bilgisayar mühendisliği bölümünden atamalar yapılmaktadır. En düşük üniversite mezunu memur maaşı 3 bin 150 TL civarındadır.

 

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Gardiyan Maaşları 2017 başlıklı makalemizde gardiyan, gardiyan maaşları ocak temmuz ve gardiyanlar ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap