15 Temmuz Gazi Hakları ve Maaşları

15 Temmuz Gazi Hakları ve Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

15 temmuz gazi ve şehitlere yardım hakkında tüm merak edilen suallerin net yanıtlarını buradan inceleyebilirsiniz. 15 Temmuz darbe girişimini yapan alçak teröristler hak ettiklerini cezaları (idam) almalarını temenni ederek yazımıza başlıyoruz. Türkiye o kara lekeyi asla unutmayacak. Darbeye kalkışan alçakların bıraktıkları izler tarihler boyunca silinmeyecek. Şehit ve gazilerimizin isimleri nesilden nesile aktarılacak. Devlet o gün sokağa çıkan, bu uğurda şehit ve gazi olan vatandaşlarını unutmadı.Bundan ötürü şehitlere ve gazilere yardım kampanyası başlattı.

Şehit ve Gazilerimizi Minnetle Anıyoruz!

Belkide olanlar olmasaydı, bugün bambaşka bir Türkiye olurdu. O kahraman vatandaşlar sayesine darbe girişimi bastırıldı. Tabi bunun yanında darbeye karşı olan asker ve polislerimizi unutmamak gerekiyor. Bu kalkışmaya dur diyen herkese şükranlarımızı sunayı bir borç biliriz.

15 Temmuz Şehit ve Gazi Tazminatları

Devlettin unutmadığı şehit ve gazilere yardımların rakamları netleşti. Şehit yakınları için aylık 3 bin 203 TL net maaş ödenecek. Ayrıca toplam ödenecek tazminat 88 bin 596 TL olarak açıklandı. (Şehit ailelerine ödenecek tazminat miktarı) Gazilere ise vazife malullüğü aylığı bağlanacak. Bu kapsamda tüm detaylar aşağıda yer almaktadır.

Başbakan Binalı Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre o gece tırnağı bile zarar görmüş kimse gazi sayılacaktır. Bu açıklama 15 temmuz gazi olma şartları kapsamında incelenmektedir.

Şehit ve gazilere verilen bazı haklar ;

– Şehit yakınları ve gazilere vazife malullüğü aylığı verilmesi,

– Nakdi tazminat ödemesi,

– Ek tazminat ve ikramiye gibi ödemelerin yapılması,

– Kamuda istihdam hakkı,

– Sağlık yardımı,

– Diğer haklar,

Bu kapsamda, 15 temmuz gazi maaşları şu şekilde belirlenmektedir. Kişinin gazilik derecesine göre aylık ödemeler yapılacaktır. Gazi olan kişini alacağı tazminat miktarı ise 17 bin 719 TL’yi geçmemek kaydıyla ile derecesine göre verilecektir.

Merak edilen sorular ? (Gerçek kullanıcı yorumları ve cevaplarını bulabilirsiniz.)

15 Temmuz gazi maaşları verilmeye başlandı mı ? Darbe gazilerine maaş ve darbe gazilerine tazminat üzerinde çalışmalar devam ediyor. Farklı illerde olan gazilerimizin yorumlarını okuyarak irtibata geçebilirsiniz.

15 Temmuz gazileri nereye başvuracak ?

15 Temmuz gazisi olan vatandaşlarımızın başvuracağı bir çok kurum vardır. Bunlar kaymakamlık, valilik, İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü diye sıralayabiliriz.

15 Temmuz gazilerine verilen haklar ?

 • Tazminat verilmesi, (2330 sayılı kanun gereğince)
 • Aylık maaş bağlanması, (2330 sayılı kanun gereğince)
 • Sosyal haklar, (3713 sayılı kanun gereğince)

15 Temmuz gazilerine verilecek tazminat

Yardım muhtaç olan gazilerimizin kendilerine en yüksek devlet memurluğu aylığının (ek göstergesi dahil) 170 katı, geriye kalan gazilere ise en yüksek devlet memurluğu aylığının (ek göstergesi dahil) 115 katından az olmamak kadıyla ek tazminat ödenir. Nakdi tazminata ilişkin esas ve usuller çerçevesinde ilgili kurumlar tarafından ödenir. (667 sayılı KHK MADDE 7 – (1) 15/7/2016)

Özetle ; -En yüksek devlet memuru aylığı tutarı (brüt): (1500+8000) X 0,079308 = 753,43 TL’dir (Temmuz 2016 verileri) Muhtaç olan gazilerimize maksimum 753,43 x 170 : 128 bin TL, muhtaçlık deresine yok ise en az 86,668 TL ödenmesi gerekmektedir. Burada ki rakamlar brüttür. Vergi dilimlerine göre yaklaşık %35 kesintiye uğrayabilir. Yani gazilik derecesine göre en az 56,341 TL ile 83,200 TL arasında ödeme yapılacaktır.

15 Temmuz gazi maaşları ne zaman başlanacak

Bunun ilgili çalışmalar devam ediyor. 2330 sayılı Kanun hükümlerine göre aylık bağlanması hakkından ve bu fıkranın (c) ve (d) bendindeki haklardan yararlandırılır.

15 Temmuz gazi olma şartları

Başbakan Binalı Yıldırım’ın açıklaması : “Şehit yakını ve gazilerimizle ilgili yeni bir düzenleme daha yaptık. Bunlara aylık bağlanabilmesi için SGK borcu olmaması gereken saçma sapan bir kural vardı. Bu borçlar da siliniyor ve gerekli maaş bağlanıyor. Yarasının ölçüsü ne olursa olsun, o yarayı hafifletmek, gönlünü kazanmak bizim görevimizdir. O meydana inenler, tırnağı bile yaralanmışsa onlar da gazilik hakkından yararlanacak. Onlar Türkiye’nin geleceğini kurtardı. Gazilerimize iş bağlayacağız.”

15 Temmuz gazileri derneği

15 Temmuz gazileri derneği açıldı. Gazilerimizin ve şehitlerimizin haklarını savunmak için kurulan dernek irtibat numarası ve adres bilgileri

Adres : Mahir İz Caddesi No: 28/2-4 34662 Altunizade Üsküdar İstanbul Türkiye

Tel : 216 322 15 07

15 Temmuz gazileri son durum

Çalışmaların devam ettiğini belirtelim. Farklı illerde bulunan gazilerimizin güncel yorumlarını takip edebilirsiniz.

24.12.2017 tarihinden güncel bilgiler şu şekildedir.

 • Vefat edenlerin kanuni mirasçılarına 88.596 TL,
 • Bakıma muhtaç malullere 177.192 TL,
 • Diğer malullere ise, malullük derecelerine göre 66.447 TL ila 22.149 TL arasında,
 • Yaralananlara da 17.719 TL’yi geçmemek üzere yaralanma derecelerine göre, tespit edilen tutarda Nakdi Tazminat ödenecektir.
 • Diğer sivillerden hayatını kaybedenler ile bakıma muhtaç malullere 150.613 TL, diğer malullere ise 101.885 TL tutarında ek tazminat, nakdi tazminat ödemesini yapan kurumlarca ödenecektir.
 •  Ek Ödeme ile Eğitim Öğretim Yardımı: Şehit ve gazilerimizin çocuklarına ilköğrenimde 1.398 TL, lisede 2.098 TL, yükseköğrenimde ise 2.797 TL tutarında yılda bir defa eğitim öğretim yardımı ödenecektir. Ayrıca, maluliyet derecelerine göre 2017 yılında ek ödeme yapılacaktır.

NOT : Son bilgi Sivil Demokrasi Şehit Ve Gazilerine Aylık Bağlanmasına İlişkin Olarak 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname İle Yapılan Düzenleme Hakkında Basın Açıklaması göre verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Askere Giden Memur Maaş Alır Mı ? başlıklı makalemizde askere giden memur, askere giden memur izin ve askere giden memur maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Habip dedi ki:

  Merhaba bütün Gazilere maaş varmı ( hafif yaralı)

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Gazilik (malul) derecesine göre maaş bağlanacaktır.667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname;

   Vazife malulü aylığı bağlanması ve diğer haklar

    MADDE 7 – (1) 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemi ile bu eylemin devamı niteliğindeki eylemler sebebiyle hayatını kaybeden veya malul olan sivillere 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (j) bendi kapsamında bağlanacak aylıklarının hesabında aynı fıkranın (h) bendi hükümleri esas alınır ve kendileri ile hak sahipleri, söz konusu (h) bendi kapsamında bulunanlara ilgili mevzuatında sağlanan diğer haklardan aynı şekilde yararlandırılır. Ancak, dul ve yetimlerine bağlanacak aylığın toplam tutarı, malulün ya da ölenin kendisine bağlanacak aylıktan az olamaz. Ayrıca, bunlar ile bu eylemler sebebiyle yaralananlar hakkında 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanunun nakdi tazminat hükümleri uygulanır. Bu şekilde bağlanacak aylıklarda, genel sağlık sigortası primi dâhil, prim ve prime ilişkin borç olmama şartı aranmaz.
    Malul olanların kendileri ile ölenlerin kanuni mirasçılarına en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 170 katı, diğer malullere ise en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 115 katı tutarında ek tazminat, nakdi tazminata ilişkin esas ve usuller çerçevesinde ilgili kurumlar tarafından ödenir.

   Özet : Burada anlatılmak istenen konu gazilik derecesine göre maaş bağlanmasıdır. Malul olan kişilere 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu gereğince ödeme yapılır.

   Saygılarımızla

   1. Nurettin dedi ki:

    Nurettin
    Merhaba bende 15 temmuz Gazisiyim size ulaşabileceğim bir telefon numarası bildirirmisiniz?
    Saygılar

 2. Vedat kaya dedi ki:

  Başbakan tırnağından bile yaralanmışsa gazi sayılacak dedi , yani yaralı olan 2 bin küsür kişi gazilik maaşı alacakmı ????

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Yasa gereğince gazilik derecesine göre maaş bağlanmaktadır. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında ödemeler yapılmaktadır.

   Saygılarımızla

   1. eyup dedi ki:

    Sn Yetkili yüzde 40 siniri kalktiysa neyin derecesinden bahsediyorsun uz.

 3. ömer faruk dedi ki:

  selamünaleyküm.

  bunlar ne zaman gerçekleşecek. ne zaman maaş bağlanacak, ne zaman gazilik ünvanı alacağız,ne zaman işi olmayana iş verilecek. bunları öğrenebilir miyiz. teşekkür ederim.

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Şu an çalışmalar devam etmektedir.

   Gazi olan sivillere 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasınına göre;

    Terör eyleminin ortaya çıkarılması, etkilerinin azaltılması veya bertaraf edilmesinin sağlanmasında yardımcı ve faydalı olanlar bu faaliyetlerinden dolayı hayatını kaybettikleri, yaralandıkları veya sakatlandıkları; ilgili valinin teklifi üzerine Nakdi Tazminat Komisyonu tarafından karara bağlanan sivillerden ilgili mevzuatına göre malullük aylığı bağlanması koşullarının oluştuğu tespit olunanların kendileri, 2330 sayılı Kanuna göre aylık bağlanması hakkından ve bu fıkranın (c), (d) ve (g) bentlerindeki haklardan, bunların eş, ana ve babaları ile bakmakla yükümlü olunan kişi kapsamına giren çocukları da bu fıkranın (d) bendinde düzenlenen haklardan yararlandırılır. Yukarıda sayılanlardan aynı sebeplerle hayatını kaybedenlerin veya bu fıkra kapsamında malul olması sebebiyle aylık almakta iken hayatını kaybedenlerin dul aylığına müstehak eşi, ana ve babaları ile yetim aylığına müstehak çocukları 2330 sayılı Kanun hükümlerine göre aylık bağlanması hakkından ve bu fıkranın (c) ve (d) bendindeki haklardan yararlandırılır.

   Saygılarımızla

 4. Adem dedi ki:

  Bir aylik iş göremez raporum var yaralanmadan dolayı gazi maaşı baglarlarmi teşekkürler.

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Doğrudur efendim, bu durumdan dolayı tazminat alırsınız. Aylık maaş da bağlanır. (3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasınına göre)

   Saygılarımızla

   1. Adem dedi ki:

    Aylık maaş bağlanır diyorsunuzda tarafimiza gelen hiçbir bilgi yok gerekli evrakları kaymakamlıklara verdik iki ay geçti olaydan ve henüz rapor parasını bile alamadık tazminat ları ne zaman verirler ve maaş baglicaklarsa ne zaman baglarlar bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler

    1. Maaşı dedi ki:

     Selamlar,

     Çalışmaların devam ettiğini belirtelim. Konuyla ilgili olarak kamu oyuna yansıyan haberler bu şekildedir.

     Saygılarımızla

 5. Berat kaan Bayhan dedi ki:

  Ya bırakın bu işleri kafama o gece mermi yedim hastane raporum var karakol tutanagım var herşeyim var ilacımı bile kendi paramla alıyorum ayıp gerçekten çok ayıp

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Öncelikle yaşadığınız olaydan dolayı üzüntülerimizi bildirmek isteriz. Çalışmaların devam ettiğini söyleyelim. Konuyla ilgili olarak kamu oyuna yansıyan haberler bu şekildedir.

   Saygılarımızla

  2. serkan dedi ki:

   arkadaşım ben o gunden beri çalışamıyorum evim kira bır lıra para gırmedı evıme sanırım bızde kendı masraflarımızı yapıyoruz ama nere kadar daha 5 ay calışamayacağım bi çıkar yolu soylede bende yapayım

 6. cenk bedir dedi ki:

  merhaba,
  bende 15 temmuz gecesi yaralandım ve bu yazılanlardan konun metinlerinden hiç bir şey anlamadım ayrıca ohal büro dan çağırdılar karar çıkmış 13 bin küsür tl nakdi tazminat almaya hak kazanmıştır yazıyor ve başka bir kağıt geldi kararın 5 misli kadar tazminat ödenir yazıyor. ve ben gazi sayılıyormuyum maaş bağlanırmı ve maaş nakti tazminat kamu istihdamı nzaman sağlanır anlayacağımız şekilde açıklama yaparsanız sevinirim.

  Teşekkürler

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Öncelikle yaşadığınız olaydan dolayı üzüntülerimizi bildirmek isteriz. Çalışmaların devam ettiğini söyleyelim. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre ; “Darbe girişimi sırasında canını hiçe sayanlar, kamunun sağladığı her türlü imkandan yararlanabilecek”. Konuyla ilgili olarak kamu oyuna yansıyan haberler bu şekildedir.

   Saygılarımızla

  2. MERT dedi ki:

   kardes ne zaman onalandı bana bişey gelmedi nereye sorucaksın yoksa kagıtmı gelıyor

 7. Mehmet dedi ki:

  Selamunaleyküm. Bende 15 temmuzda Genel kurmay baskanlıgında tankla polis aracının altında yaralandim.4 gün yogun bakim6 gün servis olmak üzere 10 gün hastanede yattim.30 günde rapor verdiler.Raporlu ikende işimden attılar şuandada işzizim Kaymakamlik 5.000 tl yardim etti İlk zamanda Şimdilerde ise ne arayan ne soran var. herkezin işi bitene kadarmış.Bu memlekette herşey unutuluyor. Birkaç yere gittim kimse ilgilenmedi.Cumhur başkanlıgına dilekce verdim oradanda bir haber gelmedi. İş yok Aş yok bekliyoruz bakalım.

  1. Rümeysa Konuş dedi ki:

   Bende genel kurmay başkanlığının önünde yaralandım. Babamı şehit verdim. Kendim 5 ameliyat oldum. Çenem dağıldı. Kalbime ve dalağıma şarapnel saplandı. O gece ölür bu kız denerek ameliyata alındım. Tam 60 gün hastanede yattım 8 gün yoğun bakımda kaldım. Tam 65 gün sıvıyla beslendim. Ve benimde hala maaşım bağlanmadı. Ama zaten maaş için gitmemiştim oraya. Hayatıma devam etmeye çalışıyorum. Devletten bir şey beklememeye çalışarak. Kendi ayaklarımın üstünde duruyorum. Sanada tavsiye ederim.

 8. ahmet dedi ki:

  selamlar
  bende 15 temmuz gecesi yaralandım . tüm evraklarımı valiliğe teslim ettim. benim sorum en az yaralanan 13 bin lira tazminat verilecekte maaş ta bağlanacak mı.

  1. eyup dedi ki:

   ahmet bey bende 15 temmuz gazisi yim. yüzde 40 sinir var. tazminat var ama maaş yok.

 9. Ertuğrul dedi ki:

  Yüzde kırk engelli olmayan 15 temmuz yaralıları Gazi olmayacak olayın sıcağı bitti boşa hayal kurmayın birileri yalan söylüyor

  1. mustafa çorum dedi ki:

   yanlış bilginiz var yaralanan herkese maaş bağlanacak . fakat maşın miktarı sakatlık durumuna göre değişecek.

 10. Barış girgin dedi ki:

  Selamun aleyküm arkadaşlar rabbime şükürler olsun bende 15 temmuzda Gazi oldum 2 gün yoğun bakımda yattım ayaklarımda 80 ne yakın saçma var bağırsaklarım parçalandı ama Şükrü’ler olsun ki toparlıyorum yavaş yavaş. Üzücü plan şudur ki merde bu olayla karşılaşsam sanki para içim çıkmışız izlenimi görüyorum unutmayalım ki elimiz ayağımız tutuyor en önemlisi de bu. Tamam devlet bir takım vaatler verdi bize biraz da yavaş ilerliyor. Em önemlisi de şu bizi bu yaşdan sonra memur yaptı bundan daha güzeli ne olabilir. Unutmayalım ki o gece herkes vatan için sokaklardaydı onun için devşetimiz gerekeni yapacaktır saygılarımla Barış Girgin

  1. serkan dedi ki:

   inşallah memur oluruz kardeşim temennımız sadece o geçmiş olsun

 11. Kadir Bolattürk dedi ki:

  S.a oncelikle herkese cok gecmis olsun.ben 15 temmuz gecesi yaralandim.Memleketim hatay iskenderuna tasindim.sayin cumhurbaskanimiz ve basbakanimiz gazilerimiz minnettariz bas ustunde yerleri var diyorlar Allah raziolsun kendilerinden devletimizden.Ama su bir gercektirki bizim degerimizi sadece onlar biliyor.memleketimde 22 gun oldu 2 defa kaymakamliga gittim gazi olarak kaymakamla gorusemedum hala randevu verecekler.belediyeye gittim.gaziolarak belediye baskani mesgul yarin halk gunu var ozaman geldediler peki dedim 1 gun sonra yine gittim.baskan yok gelmiyevekler dediler.belediye baskaninin yanina gittim.resmennsiktir wdilmekten beter oldum.valilige gittim valibey vali yardimcisina yonlendirdi.vali yardimcisida yine siradan vatandas gibi neistiyosun babinda salladi.hic samimi davranan yok.bu surec istan bul ve Ankarada yasandigi icin diger illerde ki beyfendilerin umrunda deiller.hangi kapiya gittiysek fiyasko degersiz oldugumuzu anladim.hic bi sifatimizda vasfimizda yok karsimizda muhatap bulamiyoruz kime ne soracagimizi bilmiyoruz bunlari reise iletecek basbakana iletecek gazilerle alakali sorunlari bi kurum olmasi gerekiyo.inanin ortada kaldim

  1. MERT dedi ki:

   RAPORUN VARMI

   1. Kadir Bolattürk dedi ki:

    Evraklarimi istanbulda kaymakamliga verdim.ama memleketimde bu yasadiklarim.

    1. MERT dedi ki:

     Memleket te yasadıysa memlekintindeki kaymakamlıga vermen gerekirdi

 12. MERT dedi ki:

  GAZİ KARDEŞLERİM ŞİMDİ HERKEZ BİRBİRİNE YARDIMCI OLSUN BENDE 15 TEMBUZ GÜNÜ YARALANDIM 5 BİN LİRA KAYMAKAMLIKTAN 5 BİN LİRA BELEDİYE BAŞKANINDAN 2.600 KÜSÜR BAYRAM HAŞLIĞI AİLE VE SOSYAL POLİTİKANLAR BAKANINDAN ALDIM GAZİLERE NAKTİ TAZMİNAT VERİLECEKMIS AMA BUNA KURUL KARAR VERCEKMİŞ NAKTİ TAZMİNAT ALAN VARMI EVRAKLARI ONAYLANAN GAZİ SAYILACAKMIYIZ BİZ HERKEZ YAZSIN TAZMİNAT ONAYI OLANLAR YAZSIN KAGITMI GELDİ KAYMAKAMLIKMI ARADI NASIL OLDU YANİ ANLATSIN HERKEZ

  1. serkan dedi ki:

   vallaha beklıyoruz komısyondan evraklar cıkınca bellı olacakmış

  2. Cihan dedi ki:

   Geçmiş olsun gazi kardeşim. Yaralanma durumun tam olarak nedir ve hangi belediyeden yardım aldın.

  3. Bahar dedi ki:

   Sen uc yerden para almissin bize sadece kaymakamliktan 5000 tl verdiler herkese farkli paralarmi veriliyor anlayamadim

  4. Bahar dedi ki:

   Valilige telefon acin sorun nakti tazminat icin imzaya davet ediyorlar biz nakdi tazminat evrakini imzaladik iban numarasini verdik su an yarali sayiliyorsunuz kardesimde yarali yeni bir yasayla sizlere gazilik verikecekmis gecmis olsun

 13. Murat KIZIL dedi ki:

  Merhaba.
  Öncelikle 15 TEMMUZ Gecesi demokrasi şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum.
  Yaralanmış tüm kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.
  Sayfanızı ve paylaşımınızı takip ettiğim için bir sorum olucak.
  Sayın Başbakanımız açıklamasında şu ifadeyi kullandı. Gaziliğin sınıfı derecesi olmaz demişti.
  Bu durumda bu sorumu sormadan edemiyorum.
  Ben 28 ekim 1997 tarihinde Şırnak Beytüşşebap ta vatani görevimi ifa ederiken bölücü terör örgütü ile mücadele ederiken sol el işaret parmağımı kaybettim.
  3713 sayılı Kanunun maddesi gereği kanunlarımız vücut kayıp oranı % 40 olmadığı için gaziliğimizi kabul etmiyor ve bir adım sıfatım bile yok ve bir parmağım da yok eğer başbakanımız tırnağı kanayan gazi dir diyorsa bizler içinde geçerli olacakmi yoksa sadece 15 TEMMUZ gazileri içinmi olacak

  1. Ziya dedi ki:

   Sadece 15 temmuz gazileri için buda devletin ayıbı

 14. SONER dedi ki:

  Evet buraya yazdıgım halde kimse bilgilerini paylaşmak istememiş

 15. Habip dedi ki:

  Benden kati rapor istenildi tazminat içinmi yoksa aylık bağlanması içinmi ? Benim darp raporum var ama iş görmemezlik raporu dr.vermedi hangi haklardan faydalanabilirim?

 16. ata celik dedi ki:

  merhaba gazi arkadaslar..bende 15 temmuzda sol bacagimdan vuruldum..iki adet ameliyat gecirdim ve 12 gun hastanede yattim ..suan bastonlari biraktim ve yavas yavas yurumeye basliyorum..benim hastane ameliyat raporumun bakanliga ulasmadigini dusunuyorum , kaymakamlik ben hastanede yatarken evraklarimi isteyip sadece polis tutanagi ve ilk gunku adli vaka formunu valilige ve oradan icisleri bakanligina gonderdigi icin hakkimda 15 agustos tarihli bir kararin alindigi tarafima teblig edildi icisleri bakanligindan,..13 279 tl tazminat ve yasa j bendine gore degerlendirme seklinde .ben hastane raporlarini 17 sinde verdim 15 inde hakkimda karar alinmis ..karisik bir durum ..bugunde sgk dan bir resmi evrak geldi ..vazife malulugu icin acilen hastaneye gidip heyet ve doktor kontrolune girmem ve detayli raporun sgk ya ulastirilmasini saglamam seklinde bir belge ..hic bir sey anlamadim ..neyin kontrolu neyin belgesi ..heyet ..malulluk vs..benim daha ameliyat raporlarim gitmediki???karisik konular arkadaslar ..benzer durumda olanlar varsa paylassinlar olaylar bu sekilde aydinlanir.

  1. eyup dedi ki:

   ata kardeşim ben aynısını yaptım. sağlık kuruluna giriyorsun. evrakıni hastane sgk ya yolluyor.sgk da ankaraya dosyayı yolluyor. emekli olabilmen için. benim dosya onun için halen istanbulda.

 17. Ramazan Avcı dedi ki:

  Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlı dilerim Gazilerimize acil şifalar dilerim…
  Ben 15 temmuz gecesi sağ bacağımdan yaralandım 2 adet şarapner parçası var birisi kemikte saplı birisi kaba etde ciddi bir şekilde ağrıları oluyor ısı kaybı var 25 gün iş göremezlik raporu verildi 16 gün alçıda kaldı şuan çalışamıyorum fazla ayakta kalamıyorum belediye sadece 5000 tl para verdi sonrasında ne arayan ne soran var benim prim açığım var emekli etsin yeter birde gazilik ünvanlarımızı versin biz kimseden hayır yada yardım istemiyoruz

 18. mustafa dedi ki:

  öncelikle bu sitede olan gazilerimizi selamlıyor şehitlerimize acil şifalar diliyorum.
  BENDE 15 TEMMUZ DA GENELKURMAYBAŞKANLIĞI ÖNÜNDE HELİKOPTER ATEŞİNDE BEŞ ŞAREPNEL VÜCUDUMA İSABET EDEREK YARALANDIM HAYTİ TEHLİKESİ OLAN BİR AMELİYAT GEÇİRDİM .RAPORLARIMI İLÇE KAYMAKAMLIĞINA VERDİM VE HALA HİÇ İŞLEM YAPILMADI GAZİLİK İŞLEMLERİMİZ NE ZAMAN BAŞLAYACAK? GAZİLİK TAZMİNATI VE MAAŞI BAĞLANAN VARMI ? BENİDE BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM. SAYGILARIMLA

 19. ömer faruk dedi ki:

  15 Temmuz darbe gecesinde gazi oldum.. Aile sosyal dan mamak teşkilatından evime hastaneye çok gelip giden oldu. Çankaya Kaymakamlığına, Mamak Kaymakamlığına gerekli tüm evrakları verdim. Bana denen yüzde 40 durumuna bakılıyor. Bir komisyon kuruldu araştırılıyor. Yani benim anladığım yine torpiller dönüyor. Çıkarılan tüm kamu kuruluşundaki personellerin yerine hep akraba eş dost yakını olduğu gibi bu önemli mertebe de bile gazilik statüsüne ulaşmış bir iş ve maddi yardım bekleyen insanları mağdur duruma getiriyor. Ben o gece hiç arkama bakmadan dışarı çıkın, meydanlar da olun denemesiyle araçsız kızılaya gittim. Vatanım Milletim Bayrağım için. Size yemin olsun şuan olsa yine giderim. Biz para için yapmadık. Zaten bunun ucunda para var deseydiniz herkes çıkıp bir yerlerini kırar kanatır gazi oldum diye para isterdi. Ben sadece ve sadece iş istiyorum varsa bir hakkım almak istiyorum. Şu torpil işi dönmesin. Hak eden bir yerlere gelsin istiyorum.hiç çıkıpta gazilere şu zaman maaş bağlanacak şu zamandan itibaren iş imkanı sağlanacak diyen yok.

  1. Serdar dedi ki:

   Ömer Faruk kardeşim aynı duygular içerisindeyiz…biz o gece genel kurmaya ülkemiz için çocuklarımızın ailemizin geleceği için bayrağımız için çıktık..para pul iş için değil asla aklımızdan geçmedi…Allah o geceyi birdaha ülkemize yaşatmasın..ama olursa yine ölümüne gitmezsem namerdim…devletimiz söz verdiği yardımları eminim yapacaktır biraz sabırlı olalım bu işlerdede torpil döneceğini zannetmiyorum okadarda değil..2004 üniversite besyo mezunuyum eşim tarih öğretmeni atanamadık..garsonluk yaparak evimi geçindiriyorum çok şükür..Birtek isteğim var zaten hakkımız olan(15temmuz darbe girişiminde yaralanmamı kasdetmiyorum) devlet memurluğu…inanıyorumki o hakkımızıda devletimiz bize verecektir..Tüm şehitlerimizin ruhu şadolsun mekanları cennet gazilerimize geçmiş olsun..

 20. Kani yeşilyurt dedi ki:

  Yaralanan tüm arkadaşlara sesleniyorum bir kamu hastanesinden en az%40 malül raporu almadığınız sürece basında duyduğunuz hiçbir maddi haktan faydalanamazsınız sgk sitesinde yayınlanan 15 temmuz gazileri ile alakalı tüm bilgilerde malüllüğe isnad yapılmıştır yukarıda beyan ettiğim malüllük belgesini heyetten alıp durumunuza itiraz edeceksiniz ve malül gazi olarak durumunuzun düzeltimesini talep edeceksiniz kaymakamlık vasıtası ile içişleri bakanlığından ozaman 60 küsür bin tl tazminat ve en az 3203 tl maaşı alabilirsiniz aksi takdirde herkeze yaptıkları gibi diğer yaralılar sınıfına sokulup 17 bin tl tazminattan fazlasını alamazsınız bu dediğimi kulak arkası etmeyin itiraz süresi elinize gelen maddi tazminat ewrağını imzalayanlar için 60 iş günüdür acele edin

  1. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

   Abi tam anlayamadım , Biraz açar mısın. Şimdi hafif yaralı olarak bizde aynı duruma tabi miyiz. Itiraz edecek miyiz

 21. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

  Kimse net bilgi veremiyor, hafif yaralilar yani dudağım yarıldı , burnum üstü açıldı, ambulansla tedavi oldum, valilik ve İçişleri onayladı evraklarimi. Şimdi sgk bana maaş verecek mi? Yoksa sadece tazminat mi verecek. Kim bilir bunu

  1. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

   Maaş en düşük 3200 yazıyor doğrumu yoksa daha mi az olur

   1. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

    Arkadaşlar telefon yazmak Bence sakıncalı facebook bur grup kuralım, “15 Temmuz gazileri sorunları” olsun ismi ben açıyorum lütfen üye olun

 22. m.bulent adibelli dedi ki:

  Selamun Aleyküm arkadaslarlar.herkeze geçmiş olsun öncelikle.ben ankaradayim.1 hafta önce valiliği gittim konu ile ilgili bilgi almak için.yaralı sayısı yüksek olduğu için parça parça incelemesi biten kişileri baktı tazminat komisyonuna yolladiklarini söylediler.konuşsana gönderilen isimlerin imzadan çıkması 1 hafta sürüyormuş.bu esnada dosyalarimiz aile ve sosyal yardımlaşma bakanlığına gonderiliyormus.aylık,gazilik hakları ve memuriyet işlemlerini burdaki birim takip ediyormuş.valilik personeli bana biz sadece tazminatı ödeyecegiz diğer işlemlerin takibini bakanlık yapacak dedi.bizlere bakanlık tarafından mesaj gelecekmiş islemlerimizle alakalı.1 hafta sonra tekrar gidip bilgi almaya çalışacağım.bu arada farklı bir şey öğrenirsem tekrar paylaşım yaparım.

 23. mustafa çorum dedi ki:

  BEN 15 TEMMUZDA YARALANDIM HAYATİ TEHLİKE RAPORUM VE DİĞER EVRAKLARIMI ÇORUM VALİLİĞİ KANALI İLE ANKARAYA YOLLADIM. BU GÜN İTİBARİYLE 10 GÜN OLDU HİÇ BİR GERİ DÖNÜŞ OLMADI. GAZİLİK İŞLEMLERİ BİTEN VARSA LÜTFEN BURAYA YAZSIN . BU SÜRECİN KAÇ GÜN SÜRDÜĞÜNÜ YAZARLARSA MEMNUN OLURUM .
  BİRDE ARKADAŞLAR TELEFON NUMARALARIMIZIDA SİTEYE YAZARSAK İKİLİ İLETİŞİM KURABİLİRİZ.
  SAYGILARIMLA .
  TEL 05306559230

 24. m.bulent adibelli dedi ki:

  Benim yaralanmam çok büyük değildi.sol avuç içimde 8 dikiş vardı.valikikteki bilgisayarda ismimin yanında gazi yazdığını gördüm.liste coktu ve görünen hepsinin yanına gazi yaz
  mışlardı.listedeki isimlere verilecek haklar çok önemli şeyler bu sebepten dikkatle inceleme yapılıyor sanırım.

 25. Mehmet dedi ki:

  Selamunaleyküm Çok Degerli GAZİ Kardeşlerim Cümleten Nasılsını?İnsALLAH Cümlemiz iyiyizdir.Cümlemize iyilikler saglıklar versin YÜCE RABBIMIZ. Degerli Kardeşlerim ben Dün ANKARA Valiliğine gittim Hiçbir Gazi Kardeşimizin Evrağı Kalmamış. Vali bey imzalamış içişleri bakanlıgına yollanmış.Onaylanan evrak sahiplerini isimlerini Valılige bildiriyorlarmış Valilik Kişileri arayıp sadece Nakdi Ödemeleri gerçekleştiriyormuş.Bilginize.Diger işlemlerde ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilgileniyormuş Bilgilerinize./ SAYGILARIMLA…

  1. eyup dedi ki:

   Mehmet bey çok eksikler var. benim dosyam halen istanbul sgk da. ankara gitmemiş. bahsettiğiniz gibi her şey tamam değil. . saygilarimla

 26. Yasar dedi ki:

  Şimdi arkadaşlar bende 15 temmuz gazisiyim

 27. Yasar dedi ki:

  bende 15 temmuzda Ankarada yaralandım evrakları kaymakamlığı teslim ettik sonuç valilikten geldi ama gazi olmak okadar kolaymı değil tabiki arkadaşlar Allah kimseyi gördüğünden yaşadığından geri bırakmasın biz orgazilere verilen haklar 1 istihdam yani iş birde tazminat ama kalıcı hasarın var ayak kopmuş kol kopmuş bu gibi hasarlara verilen %40 ve üstü raporlara göre değerlendirme yapılıyor yani rapora göre gazı olunuyor ama unutmayın biz orgaziyiz arkadaşlar toplu olarak hareket edersek daha iyi olur herkes tel yazsin

  05365856068

  1. eyup dedi ki:

   en son benim duyduğum tazminat alan arkadaşlar var ve istihdam başvurularida alınmış. gazilik kesin değil. unvan heralde okadar kolay değil.

 28. eyup dedi ki:

  S. a ben 15 temmuz gazisi eyup kalan. Rabbim şehitlerimize rahmet yaralılarımıza şifa versin inş. öncelikle şunu söyleyeyim bugün sgk gittim ve evrakımin hala istanbulda olduğunu öğrendim gerekçe ise hastaneden halen sağlık raporum gelmemiş. raporla beraber ankara ya gidecek olan evrak neticesinde tazminat verilecekmiş. 3 ayı bulur dediler. bu arada gazilikle alakali Henüz cevap alabilmiş değilim.

 29. eyup dedi ki:

  0551 588 43 44

 30. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

  Arkadaşlar telefon yazmak Bence sakıncalı facebook bur grup kuralım, “15 Temmuz gazileri sorunları” olsun ismi ben açıyorum, lütfen üye olun sorunlarımızı yazin

  1. Yasar dedi ki:

   Orgazi kardeşlerim facebook güzel fikir ama herkes yazışmaları rahat görmesin Süleyman kardeş sen aç Facebook’a ha birde rakam paylaşmaktan kaçınmalısınız

  2. eyup dedi ki:

   grubu kurarsanız çok iyi olur

 31. m.bulent adibelli dedi ki:

  Arkadaşlar bize verilecek haklar kanun olarak kesinleşti.resmi gazetede de yayınlandı.tüm gazi haklarından yararlanicaz ayriyeten memuriyet verilecek.ama aylık herkeze baglanacakmi bundan emin değilim sadece.ben tüm resmi gazeteleri alıp inceledim.yaşa olarak bize verilen hakları iptal edeceklerini sanmam.reis verdiği her sözü tuttu.ayrı yettten bizi herkez anlamaz.gittiğiniz kurumlarda yada başka yerlerde size saygı beklemeyin.hala ülkenin nelerden kurturaldiginin farkında olmayan dalkavuklar var.

 32. abdullah dedi ki:

  bende çengelköy kuleli askeri lisesinin önünde mücadele sırasında atılan ışık veya ses bombası sebebi ile sol kulağımda akustik travma oluştu yani sol kulağım sağır oldu % 13 oranında maluliyet verdi sağlık raporunda hastahane tüm evraklarımı tamamladım ve üsküdar kaymakamlığına verdim 35 gün oldu ne arayan nede soran var sordum bu gün halen imza sırasında imiş benim gibi üç beş kişi varmış bekleyen süreç amma uzadı sinir hastası olduk bekleye bekleye statümüz ne olacak belli değil

 33. abdullah dedi ki:

  bravo sana adıbelli kardeşim

  1. m.bulent adibelli dedi ki:

   Sağol kardeş

 34. m.bulent adibelli dedi ki:

  Evinin camından dışarı bakmaya cesaret edemeyen zibidiler bize milliyetçilik dersi vermeye çalışıyor hala.diğerleri gibi biz de evde televizyon dan izleyebilirdik herşeyi.binlerce fetocu çıktı kurumlarda.o şerefsizler kadar da mi kiymetimiz yok devletin gözünde.ben devletimizin bizleri madur bırakmayacağını düşünüyorum.

 35. m.bulent adibelli dedi ki:

  05079294759

 36. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

  Arkadaşlar telefon yazmak Bence sakıncalı facebook bur grup kuralım, “15 Temmuz gazileri sorunları” olsun ismi, ben açıyorum, lütfen üye olun sorunlarımızı yazin

 37. Yasar dedi ki:

  Süleyman kuracaksın kur

  1. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

   Kızma abi, Kimse girmedi, davet amaçlı yaziyorum

 38. savaş dedi ki:

  bugün beni ankara valiliğinden aradılar yarın kimliğinle ve iban numaranla gel diye.

 39. Yasar dedi ki:

  Süleyman numaram var beni bir çaldır

 40. salim dedi ki:

  selamlar ..gecmis olsun ..ben bacagimdan vuruldum ..10 gun hastanede yattim ..1 adet kucuk oparasyon ve iki adet ameliyat gecirdim cerrahi bolumunde ..evraklarimi aldilar ..13000 tazminat belgesi geldi ..ama en ufak yaralanmaya verilen rakammis bu ..yani pansuman dahi yapilsa bu rakam gaziye veriliyormus .hastanede yatan ve ameliyat olanla en az 20500 tazminat varmis vs vs …benim evrak yani detayli raporun kaymakamlik tarafindan gonderilmedigini ogrendim ..bu sebeble hafif yarali karari alinmis ..bu gaziligiu etkilermi ..tekrarmi basvuracagim..bilgi verecek arkadas varmi.tesekkurler.

 41. Mustafa dedi ki:

  Bana gelen email de iş ve diğer imkanlar sadece gazi maaşı baglananlara olacakmis.Yani kimse birşey bilmiyor yada böyle atlatiliyor ONCE BASBAKANİMİZİN VERDİGİ SOZU DİLE GETİRİYORUM ama kimse ona kulak asmiyor yasa gereği %40 aranıyor diyorlar.Maas bağlanmayan sadece tazminat alıp yoluna devam diyorlar yani gazilik yok anlaminda

 42. savaş dedi ki:

  ben bugün ankara valiliğinde işlemleri tamamladım.44000 tl tazminata karar vermişler.ayrıca işe girmek için aile bakanlığı il müdürlüğüne başvurulması gerekiyor.sadece bu 2 hak kanunla değiştiği için bize verildi.diğer haklar için (maaş veya gazi kartı gibi) yine kanun değişikliği gerekiyor.yani gazilik maaşı almak için yüzde 40 şartı var.
  şunuda belirtiyim 15 temmuz günü kurşun bacağımın üst kısmına girip çıktı. 20 gün raporluydum ve 44000 tlyi buna göre vermişler.
  Salim arkadaş sen detaylı hastane raporunla tekrar başvur miktar çoğalır

 43. Yasar dedi ki:

  Salim beni ara numaram yukarıda tel yazın beyler

 44. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

  Arkadaşlar haklar daha sonra verilebilir mi? Sizce

 45. salim dedi ki:

  valiliktenmi geldi yazi Savas..bana direkt icisleri bakanligindan tebligat ve miktar yazan bir ek..sen ameliyat oldunmu??hastande yatis vs??ben 2 ameliyat ..45 gun rapor ..beni basit pansumanla tedavi edilen yarali sinifina sokmuslar.

  1. savaş dedi ki:

   dün valilikten telefon açtılar valilik hukuk işlerine gel diye.bugün gidip işlemleri yapıp evrakı aldım.ameliyat yok, hastanedede yatmadım.20 gün rapor.kurşun bacağıma girip çıktı.evde dinlendim.bugün işlemleri yaptığım yer kalabalıktı.benim gibi 44 bin alan var ,88 alan var,13 alan var.çeşit çeşit.ulustaki ankara valiliği hukuk işlerine gittim ben.senin durumunda bir yanlışlık var bence

 46. salim dedi ki:

  evet..benim evrak ulasmadi sanirim ..ayrintili rapor..bir karisiklik var ..ama burokrasi bu ..nasil duzeltebilirimki ..ne bir kurum var yardimci olacak ne bir kisi..keske birileri burda sesimizi duysada yardimci olsa bizlere..elimde ameliyat raporlari ..istirahat raporlari hersey var..nasil tekrar baslatabulirim sureci ..alinmis bir karar var .burokrasi ..bu benim gazilik hakkimida etkiliyor ..bu konuda yardimci olacak bir arkadas varsa cok sevinirim ..

 47. ertuğrul dedi ki:

  Rabbim bana da 15 temmuz darbe günü gazilikle şereflendirdi istanbul esenler de tank ın üzerinde askerle boğuşurken tanktan düştüm bunu her hangi bir çıkar için de yapmadım devletimizin yöneticilerini de Allah için seviyorum halkına değer veriyor islam ülkesindeyiz islami değerlerimize sahip çıkılıyor O gün gazi olmayıp ta sokaklara çıkmış nice annelerimiz ablalarımız abiler imiz vardı Allah hepsinden razı olsun benim sıkıntımı arz edeyim bundan 10 sene önce bir hırsızlık olayına karıştım sabıkam var ozamanlar çocuktum cahildim bir telefon hırsızlığı yüzünden sabıkalı damgası yedim cezasını çektim fakat üzerimde lekesi kaldı ve bu leke yüz kızartıcı suç olduğu için memuriyete engel tüm gazi kardeşlerimize memuriyet hakkı verildi fakat ben bu leke den ötürü memur olamıyorum Beni üzen bu çokta ihtiyacım vardı böyle bir işe nasip yapabileceğim bir şey varsa bilgilendirirseniz sevinirim vesselâm

 48. MUSTAFA dedi ki:

  BİRAZ ÖNCE BEN YAŞAR KARDEŞİMLE KONUŞTUM. UYGUN BİR ZAMANDA ANKARADA TÜM GAZİ ARKADAŞLARIMIZLA BULUŞUP SORUNLARIMIZI KONUŞALIM . BİZE VERİLEN GAZİLİK HAKLARINDAN TÜM GAZİ ARKADAŞLARIMZIN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMASINI SAĞLAYALIM. BUNUN İÇİNDE HERKES KENDİ EVRAK VE RAPORLARINI YANINDA GETİRİRSE DAHA FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.BİRDE İLGİLİ YERLERE BİRLİKTE GİDİP FİKİR ALIRIZ VE SESİMİZİ DAHA KUVVETLİ DUYURURUZ SAYGILARIMLA. CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.
  05306559230

 49. MUSTAFA dedi ki:

  BAZI ARKADAŞLAR MAAŞ BAĞLANMAYACAĞINI SÖYLÜYOR. SİTEDEDE KANUNU İLGİLİ ARKADAŞ KOYMUŞ SAĞOLSUN. YÜZDE 40 ŞARTININ KALDIRILDIĞINI BAŞBAKAN AÇIKLADI. TIRNAĞI BİLE YARALANSA GAZİ SAYILACAĞI VE TÜM HAKLARDAN YARARLANACAĞINI BELİRTTİ. BU YÜZDEN HERKESE MAAŞ VAR AMA MAAŞIN MİKTARI YARALANMA VE EĞİTİM DURUMUNA GÖRE OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
  15 TEMMUZ GAZİLERİNE SAYGILARIMLA

 50. MUSTAFA dedi ki:

  SAYIN GAZİ ARKADAŞLARIM LÜTFEN TAZMİNATI NETLEŞEN VE MAAŞ BAĞLANANLAR SİTEDE YAZARSA DİĞER ARKADAŞLARI BİLGİLENDİRMİŞ OLUR VE HERKES DURUMUNU KARŞILIKLI DEĞERLENDİRMİŞ OLUR.

  1. Yasar dedi ki:

   Arkadaşlar facebook ta yeni sayfamız var yaşar bey Facebook’a 15 TEMMUZ DARBE ŞEHİTLERİ/GAZILERI/ŞAHİTLERİ
   Bana ulaşın 06365856068

   1. Burcu dedi ki:

    Merhaba grup kapalı istek yolladım benim sekiz yaşındaki oğlumda yaralandı.ordan gelişen olayları takip etmek isteriz.

    1. Yasar dedi ki:

     Face ten bana istek atın yaşar bey ankara

 51. Yasar dedi ki:

  ARKADAŞLAR BİRLİK OLUP SORUNLARIMIZI YETKİLİLERLE KONUŞUP DİLE GETİRMEMİZ GEREKİYOR BUNUN İÇİN HERKEZ BANA ULAŞSIN TEL 0536 585 6068 BU İŞLERİ İÇİŞLERİ BAKANIMIZ YETKİLİ GEREKİRSE RANDEVU ALIP GÖRÜŞMEYE GİDERİZ

 52. Yasar dedi ki:

  MAAŞLAR 2300 İLE 3200 ARASI HABERİNİZ OLSUN

 53. Yasar dedi ki:

  iletişime gecin

 54. Yasar dedi ki:

  ARKADAŞLAR HERKESTE SIKINTI VAR BENDEDE VAR ONUN İÇİN CUMHURBAŞKANI MIZDAN RANDEVU TALEP EDECEĞİM GELMEK İSTEYENLER BENİ ARASIN

 55. eyup dedi ki:

  arkadaşlar şu net: şu an için bizlere tanınan 3 hak var. tazminat istihdam ve sağlık gideri.başka bi şey yok. Bilginize.

 56. eyup dedi ki:

  Gazilik ve maaş yok. kanun çıkması gerekiyor. bende istihdam başvurusu yaptim henüz ce vap yok.tazminat için ise evraklarım verildi bekliyorum.

 57. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

  Beni bugün aradılar İçişleri bakanligindan maaş ve diğer haklar için görüşmeler devam ediyormuş. Şu an ilgili mevzuat üzerinde çalışma yapiyorlarmis. Kesin verilmeyecek diye birşey yok dediler.

 58. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

  Para alan Varmi, süreç uzun mu ne kadar zamanda ödeme yapiliyor

 59. salim dedi ki:

  ben iki amleiyat gecirdim ..20 gun hastanede kaldim ..bana hafif yarali karari karsiligi olan 13279 tl tazminat cikti Suleyman kardesim..hic hastaneye yatmayip hatta ameliyat dahi olmayan arkadaslarda var ..25 ooo den 50000 e kadar tazminat uygun gorulmus onlara ..yani bir standart yok yada evraklarda eksik inceleme oluyor ..evraklar ulasmiyor ..nedir bilmiyorum..ama ciddi yanlisliklar oluyor ..umarim bu yanlisliklar bizim gazilik haklarimizi engellemez ..sgk dan da yazi geldi 3 gun once heyet raporu alip onlara gondermem icin ..hic birsey anlamadim..

 60. Suleyman yalcinkaya dedi ki:

  Sanmam, oraya şehit olmaya giden imanlı arkadaşlar, kendilerine torpil yaptirmaz. Yanlışlıklar olmuştur, düzeltilir inşallah . Geçmiş olsun

 61. salim dedi ki:

  hayir yanlis anlasildi ..o arkadaslarin aldiklari tazminat muhakkak dogrudur .bu sekilde takdir edilmis..kesinlikle kimse hesapli cikmadi ve kursunun uzerine yurume olayi tamamen yurek ve ilahi bir olay…ben sadece bu tazminatlarin standartlari olmadigini soylemek istiyorum .ben gogsunde sarapnel parcasi tasiyan bir gazi arkadasi gordum hastahanede ..hic bir kurumdan 1 lira yardim edilmemis ..bundan bahsediyorum yani ..bir karisiklik var ve maalesef hala idare bu isleri sistemli hale getiremedi ..yoksa bu vatani icin cikan herkez oncelikle yaraticinin takdiriyle gazi oldu ve ne verilse sonuna kadar hak ediyor insanlar .verilmesede gazilik nisani yeterli.

 62. cenk bedir dedi ki:

  arkadaşlar bana 13 küsür para yatmış hesaplarınızı kontrol edin

  1. kemal dedi ki:

   banada onaylandı kağıdı geldi valilikden ma 10 gün gecti para yatmadı

 63. BOĞAÇHAN TALHA dedi ki:

  Selâmün aleyküm kardeşlerim öncelikle şehitlerimize ALLAHTAN rağmet diliyorum gazilerimizede ALLAH şifa versin.Bende 15 tembuz akşamı yaralandım.Ayağımda yarım alçı vardı. Elmacık kemiğinde şişlik boynumda yırtıklar vardı.10 gün rapor verdiler.Bütün evraklarımı kaymakamlığa verdim.İlk günler ilk etapta sosyal yardımlar bana 5,000 bin lira verdi.Ardından belediye başkanından 5.000 bin lira aldım.Bayram yaklasırken Aile ve sosyal bakanlıgı il müdürlüğü 2.600 lira yatırdı bayram haşlığı istihtah başvurusu için aradılar başvurumuda yaptım.Tazminat için giden evraklarım onaylanmamış yani bekleme aşamasındaymış.Dün Ankarayı aradım sordum tazminat ne zaman onaylanacak diye malulluk varsa dedi maaşa bağlanacaksın her yaralı maaş almayacak yani tazminat alabiliğiceğimi söyledi ilk günler herşey güzel gidiyordu sahip çıkıyolardı yani Tazminat işlerini bayağı bir askıya almışlar.Alanlar var biliyorum onaylananlar yani Birde Aile ve sosyal politikalar bakanlığının topladığı yardım paraları ne zaman dağıtılacak 2.5 ay oldu neyi bekliyoruz ki onda neden gecikme var anlamadım

 64. eyup dedi ki:

  Her şeyin hayırlısı. En doğrusunu Rabbim bilir.

 65. Yasar dedi ki:

  ARKADAŞLAR REİSTEN RANDEVU TALEP ETTİM HABER GELİNCE 10 ARKADAŞLA BERABER GİDECEĞİZ BILGINIZE

  1. eyup dedi ki:

   hadi hayırlısı.

  2. mustafa dedi ki:

   YAŞAR KARDEŞİM HABER GELİNCE BENİ ARA GELİRİM ÇORUM MUSTAFA

 66. abdullah dedi ki:

  çoğu gazi arkadaşımın benim gibi evrağı halen kaymakamlık inceleme değerledirme sürecinde ses seda yok

 67. Yasar dedi ki:

  ARKADAŞLAR YARIN ANKARADA BULUŞACAĞIZ İŞİ OLMAYAN ARKADAŞLARI BEKLIYORUZ TEL0536 585606O

  1. Yasar dedi ki:

   Telefonum 05365856068

 68. Yasar dedi ki:

  Telefonum yanlış oldu 0536 585 6058

 69. salim dedi ki:

  ic isleri bakanligi direkt basvuruyu kabul ediyormu??bilgisi olan varmi??resmi evraklari direkt kabul seklinde bir hizmet varmi??

 70. Burak YILDIRIM dedi ki:

  15 temmuzun çanakkaleden çıkıp gelen iman evlatları, o gece ölümü azimle beklediğiniz gibi devletimizin sunduğu imkanlarıda bekleyin,sabırsızlık etmeyin, herkesi tek tek devlet takip ediyor işlemler yapılıyor.. Vatan hainlerine kendinize güldürmeyin…
  %40 iş kaybı 15 temmuz gazileri için kaldırıldı,herkese maaş,iş,madalya ve tazminat verilecek…
  Biz maşla devlete güvenlik hizmati verirken yaralanmadık,ölümüne çık vatan sözkonusu dedi reis helalleşip çıktık,tiyatro dediler,devlet tiyatro çevirmez kimseyide madur etmez…Biz gaza için çıktık yola maa için değil ancak Müslüman gaza için çıktıysa ganimetten pay alır devlette bu payı verecektir… selam ve dua ile..

 71. Mehmet ayar dedi ki:

  Her kese selalmlar geçmiş olsun bende esenler İstanbul gazilerinden bayrambaşa çevik kuvvette vuruldum bir bacağimdan birkurşun elimden maneviyatı bize yeder geri kalan devlet büyüklerimiz ne uygun görürse raziyiz

 72. cahit bayır dedi ki:

  bende 15 temmuz gecesi ist bel.önündeydim polislerle yanyana binaya ilk girenlerdenim bel videö kayıtlarında görüntülerimiz tv de haberlerde yayınlandı şimdi bizde gazilik hakkına sahip olurmuyuz

 73. kemal ÜSTÜNDAĞ dedi ki:

  selamun aleyküm gazi arkadaşlarım öncelikle vatanımıza yönelik işgal girişiminde vatana olan borcunuzu ödeme adına sayın başta cumurbaşkanımızın ve devlet büyüklerimizin çağrısıyla vatan kurtarma adıına göstermiş olduğunuz üztün gayret için allah sizden razı olsun öncelikle 241 şehidimizden cenabı allah razı olsun mekanları cennet inşallah ve 2194 tane gazimizden de allah razı olsun

 74. kemal ÜSTÜNDAĞ dedi ki:

  bende sizlergibi sığıyede ogece yaralandım yaralandım diyorum daha bizlere ünvan verilmedi verilirse gazi olacağız şu bilinsinki biz ogece ne gazilik nede para için çıktık allah şahitki vatanı düşmandan kuratmak için cıktık.allaha şükürler olsunki yarın huzuru mahşerde atamız olan oğuza yavuzsultan selim suleyman şaha fatih sultan mehmete ve cihan padişahı sultan süleymana cevabımız hazır bizde siler gibi vatanı düşmana bırakmadık diye bilecez kafamız dik şükrolsun Gelelim gazilik duurumuna bende gözümden yaralandım amaliyat oldum başhekimin söylediyi senin bi ayağın artık hastanede olacak dedi göz iskeletimde kırık var biz allah için 15 temmuzda gerekeni yaptık umuyorumki devlet büyüklerimiz bizim onurumuzu ve gururmuzu incitmeden hayrımıza neyse onu bize tebli ederler hepimizden ve hepinizden allah razı olsun saygılarımla

 75. Mehmet dedi ki:

  Degerli Arkadaşlar Herkeze tekrardan Merhabalar.ANKARA da ki Gazi kardeslerimizin bir çogunun evrakları içişleri bakanlıgından onaylanıp ANKARA VALİligine Evrakları yollanmış Ve yaralanma tazminatlarının işlemlerini yaptırdılar bunlardan biriside benim ŞEHİT Yakınlarına 2 GAZI Yakınlarına ise 1 kişi Devlet Memurluguna istihdam olanagı saglamışlar. Baş vurları AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜLÜKLERİNE Yapmaları gerekiyor. valilikten aldıkları yazıyla. Ayrıcada Gazilik Durumu ve maaşlar içinde ANKARA Tuna caddesinde SGK pirimsiz ödemeler bölümünden Gazilik durumlarını sordum henüz kendilerine evraklar ulaşmamış E vrak geldiginde gazi kagileri telefonla arayacaklarmış.ve de oradaki görevli memur arkadaşın verdigi bilgiye göre herkeze maaş baglanmayacakmış Doktorların muayene sonucu Kalıcı hasar ve çalışmasına engel olabilecek yaralanmalara maaş baglanacakmış. BİLGİLERİNİZE

  1. özgür vanlı dedi ki:

   allahtan bütün şehitlerimize rahmet gazilerimizede şifa dilerim.bende trt önünde omzumdan yaralandım bugün aile ve sosyal politikalar bakanlıgından arandım.ve arayan beyefendi bakanlıgımızca size ziyzrete gelindimi diye sordu teyit amaclı,bende hayır gelen olmadı dedim sizi arayıp ziyaretinize gelecekler dedi.sıkıntılarınızı dinleyekler dedi.arkadaşlar acaba benim gazilik olayı onaylanmış olabilir mi,acaba bakanlıktan evine gelen gazi arkadaşlarımız var mı.ahyırlı akşamlar

   1. Ziya dedi ki:

    Var kardeşim bekle

    1. Özgür vanlı dedi ki:

     Kardeşim seni aradiklarinda gaziligin onaylanmismiydi yoksa gelince onlar mı söyledi. Teşekkür ederim allah razı olsun

 76. Mehmet dedi ki:

  Milletimiz, 15 Temmuz Gecesi işgalci teröristlerin hain darbe girişimine karşı güçlü ve sarsılmaz iradesiyle dur demiştir. Canı pahasına, şehit ya da gazi olma sevdasıyla tüm şehirlerimizde onurlu bir duruş ortaya koymuş, vatanını savunmuştur. Şanlı Türk bayrağımızın özgürce dalgalanması için meydanlara inen, korkusuzca ‘vatanımı yine savunurum’ diyen tüm gazilerimiz, önce Allah’a sonra bizlere emanettir…..Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Gaziler Günü Mesajı.. Adam gibi Bir ALLAHIN Kulu çıkıpta Tüm gazilerin hakları nedir diye Anlatan var nede sahip çıkan var. Bırakın maddi destegi Manevi olarakta Emanetlerine Sahip çıkmaya aciz bir durumdalar. SAYGILARIMLA…

  1. Yasar dedi ki:

   Mehmet sakın ol kardeşim ben sana destek çıkarım ver telefonunu kurbanım sen ben gazıyiz nefsimize uymayalım

   1. Mehmet dedi ki:

    Sayın Abim Parasal yönden degil benim Kızdıgım olay manevi destek olsunlar.Olamıyorlarsa? Gaziler bizim Emanetimiz demesinler.

 77. Mehmet Bayram dedi ki:

  Bende 15 temmuz gazilerinden mehmet bayram.
  Ben cumhurbaşkanlığı onunde atilan bombayla vuruldum yarali yerdeyken ikinci kez silahla vuruldum ve oglumda yanımdaydı oda yaralandi.Sevgili GAZİ kardeşlerim bize gaziligi nasip eden rabbim kimbilir neler nasip eder sabirli olun lutfen devlet şehit yakinlarimizi ve gazilerimizi yalnız bırakmayacaktır bundan emin olun

 78. Alper temelevren dedi ki:

  Sehitlerimize Allah tan rahmet dilerim ve tüm gazilerimizdende Allah razı olsun arkadaşlar
  Bende Atatürk Havalimanı nda yaralandım sağ ayak bileğim de parçalı kırık vardı ameliyat oldum ayağıma 2 adet platin takıldı 30 yakın dikiş var 45 günlük iş görmezlik raporu verdiler rapor tarihi eylül başı bitti ama halen koltuk değnekleri ile yürüyebiliyorum yaralı ayağımı kullanamiyorum bugün heyete çıktım heyette derecelendirme yapamayız çünkü tedavi süresi uzun olan bir durum dediler ama 2 gün sonra gel muayene olacaksın dediler. yalnız yaşıyorum işsiz kaldım herhangi bir gelirim yok nereye kime basvurucaz bilemiyorum. …nerelerden yardım talep edilebilir bu konuda herhangi bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

  1. gazi dedi ki:

   Kaymakamlığı yada sosyal hizmetleri ara durumu anlat kardeş boş bırakmazlar inan

 79. Ramazan avcı dedi ki:

  Merhaba demokrasi gazi ve şehit yakınları hepimize geçmiş olsun bende bacağımda şarapner parçası var hangi dereceye girer

 80. ömer faruk dedi ki:

  05397780777

 81. ahmet dedi ki:

  arkadaşlar bende 15 temmuz gecesi vuruldum fakat ne arayan var ne soran nede tazminattan bi haber geldi işsiz kaldım evim kira kira parasını bulamıyorum çok zor durumda kaldım nasıl oalcak bilemiyorum

 82. cahit bayır dedi ki:

  bende 15 temmuz gecesi ist bel.önündeydim polislerle yanyana binaya ilk girenlerdenim bel. videö kayıtlarındaki görüntülerimiz tv de haberlerde yayınlandı ( ben sedef hastasıyım o gece ellerimde kesikler oldu sonra vucudumda stresten ve sıkıntıdan hastalıgım tekrar nüks etti ) şimdi bende gazilik hakkına sahip olabilirmiyim

  1. brk dedi ki:

   Arkadaş sen neyin peşindesin yazıktır yaa milletin kolu bacağı kopmuş sen para besine düşmüşsün sana hiçbişeyy yok

 83. MERTCAN dedi ki:

  ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN BENDE 15 TEMMUZ GÜNÜ GAZİ OLDUM BURDA ACIK NET KONUSUN ARKADASLAR BENİM GİBİ 15 TEMMUZ GÜNÜ YARALANANLARIN HEPSİ GAZİDİR UFAKTA OLSA YARASI OLANA 13 BİN LİRAYA YAKIN TAZMINAT VERİLECEKTİR.İSTİHTAM BAŞVURULARI SABIKASI YOKSA ONAYLANACAKTIR LİSE MEZUNU OLMAYAN MEMUR OLMAYACAKTIR.ATAMA YAPILDIKTAN SONRA GİDECEĞİN YERİN MÜDÜRÜNE BAĞLI SENİ NEREDE KULLANICAĞI KENDİ İNSİYATİFİNDE YANİ LİSE MEZUNLARI MEMUR OLACAKTIR HERKEZE MAAŞ BAĞLANMAYACAK GİTTİM HEYETE CIKICAKTIM CIKMADIM MAAŞ İÇİN YÜZDE ARIYACAKLAR YANI ANKARA İSTANBUL SGK AİLE VE SOSYAL POLİTIKALAR BAKANLIGI VALİLİK BİR ÇOK YERLE GÖRÜŞTÜM HİKAYE YANİ MAAŞA BAĞLANCAM DİYE SEVİNMEYİN BENİM GİBİ HERKEZE HABER VERİP ORTADA KALMAYIN MALUL OLANLARDA BİLE YÜZDE ARAYACAKLAR HEYETLE BUGUNE DEK 12 BİN LİRAYA YAKIN PARA VERDİLER BANA BELEDİYE BASKANI 5BİN AİLE SOSYAL POLİTIKALAR 5BİN SONRA BAYRAM HAŞLIĞI 2BİN LİRA

 84. MERTCAN dedi ki:

  ŞEHİTLERE ALLAHTAN RAĞMET YAKINLARINANA BAŞ SAĞLIGI DILIYORUM GAZILERE ALLAH ŞİFALAR VERSİN YAZDIKLARIM BU KADAR HERKEZ ALLAHA EMANET OLSUN

 85. Cihat dedi ki:

  Peki arkadaslar bu gazi ve şehitler için toplanan yardımlar oldukca yüksek miktarda bunlar eşit mi dagıtılacak gazi ve şehitlere ?

 86. Ali dedi ki:

  Ben gazilerden biriyim ve hep yardim edilcek diyolar ama hiç bi yardim gormedim 4 tane amaliyatı m kaldı bi açıklama yapılması gerek magdur oldum herkese intaharin esi yine geldim artik

  1. suat dedi ki:

   allahın selamı rahmeti bereketi hepimizin üzerine olsun ben suat avcı istanbul boğaz köprüsünde yaralandım en so yazan ali kardeşim lütfen numaranı yazarmısın ve hangi kaymakamlığa bağlısın ben ve biz yarın sabah ilk işimiz gerekli yerleri sana dönene ne kadar rahatsız etmek olacaktır

   1. Ramazan çelik dedi ki:

    Bir whatsapp hesabi kuralim hemen gazi kardeslerim birbirimzden habermz olsun. MAGDUR OLANLARI YONLENDIRELIM BENIM TEL 05327059724

 87. Ahmet dedi ki:

  Gazi kardeşlerim benim evraklarım içişleri bakanlığı SGK göndermiş.oradan gelen cvp göre tazminat vereceklermiş.tazminat ve iş hakkını alamadım.beklemedeyim sgl aradığımda dosya gelmemiş diyor.burada ben polisim .benim durumda olan varmı acaba

 88. Eray dedi ki:

  Selamın aleyküm arkadaşlar öncelikle bütün şehit ailelerinin başı sağolsun allah Sabırlar versin ve bütün gazi kardeşlerim hepinize geçmiş olsun bende sizler gibi 15temmuz gazisi yim ve sizleri bugün başımdan geçen olay neticesinde bilgilendirmek istedim öncelikle tazminatı öğrenmek için bu numarayı araya bilirsiniz 0312 397 67 58 bakanlığın numarası ben aradım tazminatın onaylanmış 24.08de ama kaymakamlıktan hala bilgi gelmedi ve ikincisi gazilik belgesi ve gazilik maaşı için de Sgk ile gorusmeniz lazım oradan da bugün aradılar pazartesi gel gazilik belgesi ve maaşı için başvuru yapılacak dediler bakalım halkımızda hayırlısı artık paylaşmak sizleri bilgilendirmek istedim allaha emanet olun

 89. Maaşı dedi ki:

  Son durum hakkında bilgiler var mı?

 90. Eda dedi ki:

  Merhaba benım esımde o gece ayağını kaybettı dizden altını bız %40rapor aldık ve malul sayılamadık maaş felan Yok anlayacağınız boşuna uğraşmayın gazı kardeslerım

 91. Mehmet dedi ki:

  Selamün Aleyküm sayın portal yönetimi. Bir hususta bilgi rica edeceğim bende 15 temmuz gazisiyim ve MEB de Teknisyen olarak işbaşı yaptım çok şükür. Benim merak ettiğim ben 3000 TL den aşağı maaşımız olmaz sanıyordum. Bizi en alt sınıf maaşından işbaşı yaptırdılar. 2450 TL maaş alacağız. Bu durumda ne yapmam gerekir.

  1. Maaşı dedi ki:

   ve aleyküm selam

   Öncelikle yeni işiniz hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. En düşük seviyeden iş başı yapmışsınız. (en düşük memur derecesi) Eğitim durumuna göre bir üst kademeden de başlatabilir. Fakat eğitim seviyenizden ötürü olduğunu düşünüyorum, birde kurum için maaş skalası da önemlidir. Eğer KİT kurumuna başlasaydınız ortalama maaşınız 2500 TL seviyelerinde olurdu. (ikramiyeler+mesailer hariç)

   Saygılar…

 92. aykut dedi ki:

  bende gaziyim ve ne iş var ne de mağış zırat bakasına vatandaşların gazi ve şehitlere gonderdığı yardım parası 100 milyona yaklaştı peki nerde bu para ee soylermısınızzz artık yorumda yazmıyosunuz gazılere cevapta vermıyosunuz verecek bışeyı sızde bılmıyosunuzz bu vatanın evlatlarını unutanları unuturuzzz kımımızın bacagı yok kımımızın dalağı kımımızın vucudunun bır yerlerınde demır parçalarıı … ! bu milletın hakkını yıyennler bir gun hesap verırler .

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederiz.

   Saygılar…

 93. Maaşı dedi ki:

  Yeni bilgiler eklenmiştir.

 94. Alperen Türkbeyi dedi ki:

  15 temmuz gecesi vatan icin Allah icin bogazici köprusundeydim,siddetli bir patlama sonucu bayildim asiri zehirlenmeden hastaneye göturmuş arkadaslar,biraz daha gecikilse ölecekmisim,3 gün hastanede yattim cok sukur sagligim yerinde,biz para icin disariya cikmadik lakin devlet tirnagi kanayana bile gazilik hakki verilecek dedi,valilige gerekli muracatlari yaptim devlet böyle bir hak tanidigi icin fakat red edilmiş,ölmemiz veya kolumuzun kopmasimi gerekiyordu,hem her turlu destegi tirnaginin ucu kanayan icin yapacagiz deyip sonrada sözunde durmamak da neyin nesidir,yapmayacaksaniz neden konusuyorsunuz

 95. Alperen Türkbeyi dedi ki:

  Dosya raporu kaymakamliktan onaylanmis,valilik onaylamis,bakanlik red etmiş…tamam biz para icin 15 temmuzda disariya cikmadik da o zaman sizlerde bos konusmayin yok tirnagi kanayan her turlu hakdan faydalanacak..biz onlara minnettariz..onlara ne yapsak haklarini odeyemeyiz..tazminat verecegiz,gazilik maasi verecegiz…yapmayacaginjz seyleri neden söyluyorsunuz,bumudur ..sizin götünuzu kurtardi bu millet..devlet dedigin sözünu tutar..bundan sonra her turlu destegimi cekiyorum ..sizi destekleyecegim,yaziklar olsun..

 96. hüseyin dedi ki:

  Gazilik unvanı verilenler
  MADDE 14- (1) 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemi ile bu eylemin devamı niteliğindeki eylemler sebebiyle malul olan kamu görevlileri ve siviller ile bu eylemlerin devamı niteliğindeki eylemlerin ortaya çıkarılması, etkilerinin azaltılması veya bertaraf edilmesinin sağlanmasında yardımcı ve faydalı oldukları sırada yaralanan kamu görevlileri ve sivillere, yaralanma derecesine bakılmaksızın gazilik unvanı verilir. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenir. sayın ADMİN peki bu çıkan yasada ne denmek isteniyor bunuda açıklarmısınız ?

 97. Hakan AKIN dedi ki:

  Selamünaleyküm bende esenlerde tanka karşı koyarken yere düşüp bariyerlere kafayı vurup 10 dikiş attılar raporumu gerekli verilere verdim haber bekliyorum ne zaman haber verirler

 98. yıldırım dedi ki:

  YARALANIP HASTANEYE GİTMEYENLER NOLACAK.BEN DÜŞÜP PARMAĞIMI KIRDIM AMA HASTANEYE GİTMEDİM.NE YAPABİLİRİM.

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Hastanede tutanak tutulması gerekiyor. Şimdilik bir şey yapamazsınız.

   Saygılar…

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap