2016-2017 Burs ve Kredi Ücretleri

2016-2017 Burs ve Kredi Ücretleri

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve öğrenim kredisi sonuçları gibi öğrenciler tarafından alınacak burs ücretleri merak konusu. KYK burs miktarı sorgusu yapan öğrenciler adına miktarları açıklıyoruz. 2016 – 2017 KYK Burs başvuruları devam ediyor. 2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılında yüksek öğretim kredi burslarını 330 TL’den 400 TL ye yükseldiğini biliyoruz. Her sene yapılan açıklamaya göre enflasyon oranında artış yaşandığını ve 2016 – 2017 yılı için burs miktarının 430 TL ile 450 TL arasında olması bekleniyor. Yazdığımız link üzerinden Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve öğrenim kredi hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz. https://kyknet.gsb.gov.tr/ Öğrencilerin gözü kulağı buradan gelecek haberde. Burs haberleri geçtiğimiz yıllara nazaran rağbet göstermektedir. KYK burs tercihler başladı. Buna göre yüksek lisans 800 TL, doktora yapan öğrenciler 1200 TL kredi ve burs alabilecekler. Hükümet kanadından 2 000 TL’ye kadar burs verildiği açıklaması geldi. Buna göre ;

Bakan Işık: 2 bin liraya kadar burs veriyoruz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, “Geçen yıl başlattığımız uygulamayla, üniversitede temel bilimleri tercih eden başarılı öğrencilerimize 2 bin liraya kadar burs veriyoruz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, geçen yıl başlatılan uygulama ile üniversitede temel bilimleri tercih eden başarılı öğrencilere 2 bin liraya kadar burs verdiklerini hatırlatarak, “Söz konusu uygulama ile öğrencilerin bu alanlara ilgisinin arttığını ve bu bölümleri tercih edenlerin sayısının ikiye katlandığını görüyoruz” dedi.

Kyk 2016 burs sonuçları

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve öğrenim kredisi sistem üzerinden görüntülenmektedir. Resmi internet sitesi olan https://kyknet.gsb.gov.tr/ üzerinden burs sonuçlarınızı inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YÖK Mezun Başarı Atlası Tıkla İndir başlıklı makalemizde yök, yök mezun ve yök mezun başarı atlası hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap