2016 Astsubay Maaşları

2016 Astsubay Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Astsubaylık küçüklükten büyüyene kadar erkeklerin akıllarına gelen mesleklerden bir tanesidir. Astsubaylık maaşları da dikkat çeken konular arasındadır. Astsubay silahlı kuvvetlerde emir-komuta muharebe bakım eğitim gibi farklı görevleri yerine getiren subaydan kıdemsiz fakat er ve erbaşlardan kıdemli rütbeli askerlerdir. Astsubaylık bütün dünya ülkelerinde geçerli olan bir meslektir. Astsubay maaşları kimine göre yeterli iken kimine göre çok az bir miktardır. Astsubaylar kara deniz jandarma komutanlıklarında çalışabilmektedirler. Çalıştıkları karakolların coğrafi konumuna göre astsubayların maaşları önemli bir oranda değişmektedir. Astsubay olmak için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle YGS ÖSYS kılavuzunda askeri okullara girmek istiyorum seçeneğini işaretlemeniz gerekir. Bu tür prosedürleri geçtikten sonra sınavda iyi bir puan alıp tercih yapmalısınız daha sonra mülakatlara katılmalısınız, mülakatlar birkaç aşamadan oluşmaktadır. Psikolojik bir testten geçmeniz gerekmektedir. Daha sonra spor mülakatını ve sözlü mülakata da tabi tutulursunuz. Bütün bu aşamaları geçtiğiniz takdirde astsubay olabilirsiniz. Astsubaylar subaylar ile birlikte 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri personel kanununa tabidirler. Astsubayların mecburi hizmet süreleri vardır. Bu süre 10 yıl olarak tanımlanmıştır 10 yıl geçtikten sonra istifa etme hakkı vardır, istifalarını ocak ve şubat ayları içinde isteyebilirler

Bir önceki yazımız olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları başlıklı makalemizde jandarma özel harekat astsubay maaşları, jandarma özel harekat maaşları ve jandarma özel harekat timi maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

2016 Astsubay Maaşları

Aktif Maaş

2712 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

135 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2847 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap