2016 Doktor Maaşları Ne Kadar

2016 Doktor Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Doktorluk son derece dikkat gerektiren meslekler arasında yer almaktadır. Bunun en önemi nedenleri arasında insan sağlığı ile birinci dereceden sorumlu olması ve oluşabilecek eksikleri bir an önce düşünüp önem alabiliyor olması gerekmektedir. Doktor olabilmek için yapılması gereken ilk adım tıp fakültesinde altı sene süren tıp eğitimini tamamlamanız olacaktır. Ardından tıpta uzmanlık sınavların kazanarak uzman doktor olarak göreve başlayan doktorlar, mesleki hayatları boyunca sürekli yeni şeyler öğrenme çabası içerisindedirler. Doktor maaşları son yıllarda geçen yıllara oranla artış göstermiş ve sağlık çalışanların en önemli üyeleri olan doktorlara geren önemin verildiğini düşülürken bu durum doktorlar arasında yapılan anketler objektifleştirilmeye çalışılmıştır. Doktor maaşları ne kadar sorunun yanıtına ulaşabilmek adına yapılan çalışmalarda kesin verilerin elimizde olması fakat doktorların çalışma saatlerini artmasına bağlı olarak maaşlarının da arttığı kanısına varılmıştır. Doktor maaşı son yıllarda artışı en çok olan maaş türlerinde zirvede görünüyor. Doktor maaşları 2016 yılında da hak ettiği konumda olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde doktor maaş, doktor maaşları ve doktor maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar kişiye göre hesaplanmıştır.

2016 Doktor Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

3920,7 TL

Verilen Zam

196 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,5 TL

Toplam Ele Geçen

4116,73 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap