2016 Doktor Maaşları

2016 Doktor Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Doktorlar toplum sağlığı için görev yapan personellerdir. Peki doktor maaşları 2016 senesi içerisinde ne gibi farklılıklar gösterdi. Ne kadar zam geldi ? Ne gibi kazanımları oldu. Bütün detayları sizlerle buradan anlatacağız. Bir doktor döner sermaye ile ne kadar fark alır ? Hangi doktorların maaşları fırladı ? İşte merak edilen sorular ve cevapları maasi.org farklıyla sizlerle… Doktor maaşları aşağıdaki tabloda kıdem derecesine göre listelenmiştir. 7 / 1 derecesine sahip olan bir hekim Temmuz 2015 tarihinde aldığı net ücret 3734 TL iken bu rakam Ocak 2016 yılında 4033 TL oldu. Ortalama enflasyon farklıyla birlikte toplamda doktor maaşı 2016 %8 oranında zamlandı. Bu sene içerisinde 2. kez zam gelecek olan maaşlar Temmuz 2016 yılından itibaren %5 oranında zamlanacak. Tabi bu durum enflasyon farkı 0 olarak kabul edilirse gerçekleşecektir. Eğer enflasyon verilen zammın üzerinde bir seyirde çıkarsa doktor maaşlarını enflasyona yenik düşmesin diye; ekstra enflasyon oranınca zam verilecektir. Örneğin %9 çıkarsa enflasyon doktor maaşlarına + %4’lük zam daha gelebilir. Temmuz 2016 yılında ele geçecek ücret enflasyona göre artış gösterebilir. Fakat Temmuz da en az maaş 4234,6 TL olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diyetisyenlik Maaşları başlıklı makalemizde diyetisyen maaşı, diyetisyen maaşları ve diyetisyen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

7/1 derecesine sahip doktor maaşıdır. Asgari geçim indirimi 123.5 TL eklenmiştir. (AGİ - Bekar) Ayrıca Temmuz 2016 maaşının enflasyon farkı olmadığı düşünülerek hesaplanmıştır. Verilen zam %5'tir.

2016 Doktor Maaşları

Aktif Maaş

4033 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

201,65 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

4234,6 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap