2016 Memur Maaşları Zamları

2016 Memur Maaşları Zamları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Memur maaşlarına dair bilgiler paylaşacağız. Peki, 2016 memur maaş zammı ne kadar olur ? Eminiz ki, bu sorunun cevabını milyonlarca insan merak ediyor. Geçtiğimiz yıl içinde memurlar ile hükümet arasında imzalanan anlaşmaya göre memurların talepleri dikkate alınarak 2015-2016 toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bu anlaşmaya göre, ilk yıl verilen zam %6 ve 2 yıl %5 zam olarak belirlendi. En düşük memur maaşı Ocak 2016 itibariyle 2371 TL yükseldi. Böylece yüzde 6+5 olarak; memur maaş zam oranı 2016 belirlenmiş oldu. Buna göre Temmuz 2016 da en düşük maaş alan memurun ücreti 2489 TL yükselmiş olacaktır. Ayrıca bu maaş içerisine asgari geçim indirimi eklenmiştir. Çocuklu aile ve eş duruma göre bu maaş üzerine ortalama 100 TL ile 200 TL arasında fark eklenecektir. Peki, en yüksek alan memur Müsteşar 1/4 derecesinde 2016 Ocak maaşı 8,712 TL olacaktır.

Durum böyle iken en düşük memur maaşın da geçen seneye oranlar 159 TL bir artış kaydedildi. Ekstra enflasyon farkının da verilmesiyle birlikte, memuru enflasyona yenilmemesi amaçlandı.

2016 Memur Maaşları Zamları

Aktif Maaş

2135,10 TL

Verilen Zam

112.37 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,53 TL

Toplam Ele Geçen

2371,00 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap