2016 Milletvekili Maaşları

2016 Milletvekili Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Vekil maaşları son zamanların en çok merak dilen konuları arasında yer alıyor. Vekil maaşlarınızda ki merakın asıl nedenin ise vekil olmak isteyenleri sayısının son zamanlarda artmış olması gösterilebilir. Vekil denildiğinde vekaletin asıl temelini oluşturan ve hukuki anlamda belli başlı başarılarından ötürü bir mevki kazanmış bireylerin akla geldiğini biliyoruz. Adaletin son derece önemli olduğu bir toplumda yaşıyor olmanız gereği adaletten sorumlu kişilerinde diğer bireylerden ayrı bir saygınlığa sahip olduğunun söylenmesi yanlış olmayacaktır. Halk tarafından bu denli önemli olan ve yetkili merciler içinde sıralanan vekillerin bu görevleri doğrultusunda ne kadar maaş aldıklarının da merak edilmesi son derece normadır. Vekil maaşları 2016 yılına gelindiğinde ülken genelinde hakim olan enflasyon oranına bağılı bir zam ile karşılaşmış ve bu zam diğer birimlerden farklı olarak vekiller de daha belirgin olmuştur. Hal böyle olunca son zamanların en çok merak edilen sorularının baş göstermesi de beklediğimiz olaylar içinde yer almıştır. Vekil maaşları ne kadar olacak sorusundan bahsettiğimizi belirtmek gerekirse bu soru hakkında kesin bir cevabın bulunmadığını belirtmek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Teğmen Maaşları 2016 başlıklı makalemizde deniz teğmen maaşları, hava teğmen maaşları ve teğmen maaşı kaç para hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

2016 Milletvekili Maaşları

Aktif Maaş

16.850 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

842 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

17.692 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap