Acentacı Maaşları

Acentacı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Acenta şirketleri kişilerin veya şirketlerin her türlü mali ve ticari işlemlerini yapmak üzere kurulmuş şirketlerdir. Genelde turizm ve sigorta üzerine kurulan bu şirketler insanlık memnuniyetini esas alan ve toplum düzeni açısından önem taşıyan bir unsurdur. Acentacı maaşları çalışılan acenta şirketine göre değişiklik göstermektedir. Acentacı maaşları 2016 yılında da dikkat çeken maaşlar arasına girmeyi başarmıştır. Az önce de belirtildiği üzere acentacı maaşları ne kadardır sorusuna aldığınız cevap şirketin yoğunlaştığı konuya göre değişmektedir. Örneğin bir turizm acentasında görev alıyorsanız maaşınız bir sigorta acentasında görev alan kişiye göre farklı olacaktır. Turizm acentalarında çalışan bir acentacının görevi bir organizasyon düzenlenmesi sonucu belirli grupların istenilen yere götürülmesi ve daha sonra tekrar aynı yere döndürülmesi konusunda görevlidir. Yolculuk esnasında seyahat edenlerin can ve mal güvenliğini sağlamak müşteriyi memnun etmek hedefiyle çalışırlar. Acenta şirketleri karşılıklı sözleşmeli çalışırlar. Bu sözleşme çerçevesinde hizmet verirler. Acenta şirketleri puanlama sistemi ile değerlendirilir ve bağlı oldukları kurum ya da kuruluşlar tarafından denetlenirler.

Seyahat danışmanı maaşları geneline bakıldığı zaman net maaş üzerinden primler verilmektedir. Örneğin net 1500 TL maaş alırken, aylık yapmış olduğu satışlar üzerinden prim almaktadır. Tabi burada verilen en düşük maaştır. Tecrübesine göre bu maaşları arttığını belirtelim. Primler üzerinden de 500 TL ile 1000 TL arasında fark aldığını düşünürsek en düşük 2000 TL ile 2500 TL maaş aralığındadır. Genel hatlarıyla seyahat acentası personel maaşları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Desinatör Maaşları başlıklı makalemizde bursa desinatör maaşları, halı desinatör maaşları ve nakış desinatör maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap