Açığa Alınan Öğretmen Maaş Alır Mı ?

Açığa Alınan Öğretmen Maaş Alır Mı ?

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Darbe girişiminin ardından bir çok kamu personeli görevden alınmıştı. Hal böyle olunca bu durumdan etkilen bir sürü çalışan olmuştu. Açığa Alınan Öğretmen Maaş Alır Mı ? sorularına net yanıtlar vereceğiz. Gerçek FETÖ örgüt elemanı ile masum sadece onların ortamın bulunmuş kişilerin ayıklanması devam ediyor. Öncelikle bu personeller açığa alınarak araştırmalar yapılıyor. Eğer ilişkisi bulunursa, yasal süreç başlatarak ilişki tamamen kesilerek yargılaması başlar. Fakat her hangi bağlantısı bulunmaz ise, görevine geri iade edilir. Hatta bu süreçte bizzat Başbakanın talimatı ile yaş ile kuru birbirinden ayırt edilsin denildi.

Kısa süre içinde binlerce mail geldi. En sık sorular arasında; açığa alınan öğretmen maaşlarıaçığa alınan maaş alır mıaçığa alınan memurun maaş iadesiaçığa alınan polisler maaş veya açığa alınan memurun maaşı nasıl ödenir ? gibi sıralayabiliriz. Bunların yanıtları net bir şekilde buradan vereceğiz.

Kanunda açıkça belirten yönetmelik şu şekildedir. 137. ve 145. ilgili maddelerinde görevden uzaklaştırma yaşayan personelin 10 gün içerisinde soruşturma yapılması gerekmektedir.

Sonuç itibariyle soruşturma geçiren (görevden uzaklaştırılan) memur maaşlarının 2 / 3 ödenir. Sosyal yardımlardan yararlanması devam eder. Eğer bu süreçte (FETÖ) herhangi bir bağlantısı bulunmaz ise görevine iade edilir. O zaman maaşında kesilen 1 / 3 tutar kendisine faizi ile iade edilir.

Bir önceki yazımız olan Dul - Yetim - Muhtaçlık Maaşı Ne Kadar başlıklı makalemizde yetim maaşı, yetim maaşı başvuru ve yetim maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap