Adli Tabip Maaşları

Adli Tabip Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Adli tabip olarak adlandırdığımız kişileri bizler adli tıp uzmanları olarak tanımaktayız. Adli tıp uzmanlarının tıp fakültesinden mezun olduktan sonra adli tıp uzmanlık eğitimi almaları gerekmektedir. Adli tabiplerin ne iş yaptıkları konusuna gelecek olursak bir ölüm veya kaza sonrası kişilerin görmüş olduğu zararın saptanması ve belirlenmesi amacıyla yapılan otopsi çalışmalarını yürüten kişilerdir. Adli tabipler aynı zamanda yazılı belge incelemeleri, ilaç ve madde kullanımlarının açığa çıkarılması, ceza sorumluluğu ve hukuki sorumluluk, intihar vakaları şüpheli ölümler gibi olaylar sonucu görev alan tabiplerdir. Adli tıp uzmanlığı çok geniş bir alandır. Adli tabipler hem doktor, hem polis, hem de hukukçu gibi hizmet vermektedirler. Adli tıpta çalışmak isteyen kişilerin oldukça sabırlı ve soğukkanlı olmaları gerekmektedir. Çünkü gün içerisinde oldukça fazla hasar görmüş cesetle karşılaşabilirler. Yanmış, morarmış, kesilmiş onlarca ceset sizin ellerinize teslim edilebilir. Adli tabip maaşları tıpkı doktor maaşları gibi yüksek miktarlara ulaşabilir. Adli tabip maaşları 2016 senesinin yüksek sayılan maaşları arasında yerini almıştır. Adli tabiplerin maaşları ne kadar diyecek olursanız bu kuruma göre değişebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Adli Tabip Maaşları

Aktif Maaş

3750 TL

Verilen Zam

187 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 Temmuz 2016

Toplam Ele Geçen

3937 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap