Adli Tıp Kurumu (ATK) Maaşları

Adli Tıp Kurumu (ATK) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Adli tıp kurumu maaşları hakkında bilmek istediklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Bilindiği üzere kısa adıyla ATK olarak bilinen kurum Adalet Bakanlığına bağlıdır. Kurumun çalışma alanlarını incelediğimiz de 4 tip bölümle karşılaşırız. Ölüm nedenlerinin belirlenmesinden narkotik incelemelere, alkol muayenesinden sahte imza ve senetlere kadar her türlü kontrolü son derece gelişmiş teknolojiler ile inceleyen kurumdur. Bağımsız Türk mahkemelerine gerekli ipuçlarını sağlamaktadır. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte kurumun Avrupa standartları ile birlikte eşdeğer ilerlediğini söyleyebiliriz. Kurum iki ana dal üzerinde çalışmaktadır. Birincisi materyal yani canlı cisimler veya cansız adlandırıldığını otopsi tarzı cisimler, diğeri ise dosya bazında yani sahte evraklar senetler gibi örnek verebiliriz. Türk adaletinin hizmetinde olan faaliyet kimya, biyoloji, fizik ve morg bölümlerinde toplanmıştır. Gerçeklerin aydınlatılması için bir saç telinin veya imzanın ne kadar önemli olduğu bir kez Adli Tıp Kurumu sayesinde göstermiş olduk. Kurulduğu günden beri Adaletin en büyük yardımcısı olan bu kurum şüphesiz gerçeklerin ortaya çıkmasında en büyük rolü oynuyor.

Adli Tıp Kurumu (ATK) Ne İş Yapar

Kimya bölümünde zehirlenme, uyuşturucu, gıda maddelerinin sağlığa uygunluğu açısından açısından hizmet veriyor. Kan ve idrar da ki uyuşturucu tespiti, ölümlerde zehir tespiti ve ele geçirilen uyuşturucunun yoğunluk tespiti bu birimde gerçekleşiyor.

Biyoloji bölümünde kan ve doku tahlilleri yapılıyor. Misal vermek gerekirse baba testi bu bölümde gerçekleşiyor.

Fizik bölümünde sahtecilik evrakları inceleniyor. Sahte evrak, sahte senet, sahte kimlik, sahte para, sahte vekaletname gibi şeylerin sahte olup olmadığının testi bu bölümde yapılıyor. Kısacası her türlü sahtecilik bu bölümde ortaya çıkartılıyor. Yine yaralama ve cinayet türü olaylarda kullanılan silahların tespiti bu bölümde yapılıyor. Silahtan çıkan çekirdeğin, o silaha ait olup olmadığının tespiti gibi diyebiliriz.

Morg bölümünde otopsi yapılarak organlar inceleniyor ve ölüm nedeni kesin olarak tespit ediliyor.

Adli Tıp Kurumu (ATK) Maaşları

Kurumda yer alan kadrolar ve çalışma personel listeleri yer almaktadır. Maaşları Temmuz 2016 verilmiştir. Memur zamları %5 olarak eklemiştir.

adli tıp kurumu mühendis maaşları : Kurum içerisinde bir çok mühendis kadrosu vardır. Bu kadrolar kimya mühendisi, bilgisayar mühendisi ve fizik mühendisi başı çekiyor. Maaşları incelediğimiz zaman 3000 TL ile 4000 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

adli tıp kurumu kimyager maaşları : Kurumun teknisyen ve tekniker olarak çalışan kimyager maaşları hakkında bilgi veriyoruz. Kimya bölümlerinde görev yapan personellerdir. Ön lisans mezunu olan Temmuz 2016 yılı için 2,820 TL almaktadır.

adli tıp kurumu tekniker maaşları : Tekniker ön lisans mezunu olan kişilerdir. Kurum da en düşük tekniker maaşı 2,588 TL ile en yüksek 3,269 TL arasındadır. Temmuz 2016 zamları eklenmiştir. 

adli tıp kurumu fizikçi maaşları : Kurumun fizikçi çalışanları fizik bölümünde görev yapar. Burada fiziki ürünlerin incelemesi gibi işlemleri yapar. Lisans veya ön lisans mezunu olan kişilerdir. Maaşları Temmuz 2016 yılı için 2,820 TL ile 3,450 TL arasındadır.

adli tıp kurumu memur maaşı ne kadar : 657 sayılı devlet memurlarına tabi olan düz memur sıfatına nail olan kişilerdir. En düşük 2,712 TL ile 3,550 TL arasındadır. (Bu fark kıdem ve yıla göre değişmektedir.)

adli tıp kurumu vhki maaşları : Adli Tıp Kurumun veri hazırlama kontrol işleme elemanı olarak görev yapar. Gelen tüm olaylar ve bilgiler bilgisayarlara işlenmesi, takibi ve sonuçlandırma evrakları gibi işlemleri yapar. En düşük 2,712 TL ile 3,550 TL arasındadır. (Bu fark kıdem ve yıla göre değişmektedir.)

adli tıp kurumu asistan maaşları : Kurumun asistan olarak çalışanların maaşları hakkında bilgi veriyoruz. Maaşları incelediğimiz zaman 3000 TL ile 4000 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

adli tıp kurumu doktor maaşları : Kurumun doktor olarak çalışanların maaşları hakkında bilgi veriyoruz. Maaşları incelediğimiz zaman 3500 TL ile 5500 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

adli tıp kurumu kimya teknikeri maaşları : Kurumun kimya teknikeri olarak çalışanların maaşları hakkında bilgi veriyoruz. Maaşları incelediğimiz zaman 2500 TL ile 3500 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

adli tıp kurumu laborant maaşları : Kurumun laborant teknikeri olarak çalışanların maaşları hakkında bilgi veriyoruz. Maaşları incelediğimiz zaman 2500 TL ile 3500 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarı yer alan maaşlarda sapmalar olabilir. Tüm maaşlar net ücretlerdir. Asgari geçim indirimi bekar personellere göre hesaplanıp, eklenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Dhmi Maaşları başlıklı makalemizde dhmi arff maaşları, dhmi asistan maaşları ve dhmi atc maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Burak dedi ki:

  Hizmetli görevinde ne kadar maaş veriliyor

 2. emin dedi ki:

  MRHB BEN ADLİ TIP KURUMUNA HİZMETLİ OLARAK BAŞLICAM GENEL OLARAK HİZMETLİ NE İŞ YAPAR VE MAAŞLARI NE KADARDIR DÖNER SERMAYE DAHİL ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

 3. MUHAMMED dedi ki:

  Bende kimya teknikerleri çalışma saatleri nelerdir nöbet usulü mü yoksa sekiz beş mi bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim.

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   İstemiş olduğunuz ilgiye ulaşamadı. Fakat mesai usullerinin olduğu belirtelim.

   Saygılar…

 4. aylin dedi ki:

  ataması nasıl cokmu bilgi verrsnz tesekkürler

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap