Aile Hekimi Maaşları Ne Kadar

Aile Hekimi Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Aile hekimliği eskiden olmayan fakat bundan bir kaç yıl önce gündeme gelen bir uygulamadır. Bu uygulama ile her bireyin belli bir doktora yönlendirilmesi ve herkese yetecek kadar doktor bulunması aynı zamanda da belirli kitlelere belirli doktorların kontrol yapıp toplum olarak genel sağlık sorunlarının aşılması hedeflenmiştir. Bu uygulama neticesinde sağlık ocaklarına aile hekimleri yerleştirilmiş ve genellikle ikametgâh adresine göre dağılım yapılmıştır. Artık herkesin bir aile hekimi bulunmakta ve sağlık ocaklarında muayene olmaktadır. Aile hekimi maaşları performansa göre değişmektedir. 2011 yılında kullanılmaya başlayan aile hekimi projesi bu yıla kadar gelebilmiştir. Aile hekimi maaşları 2016 da da hasta sayısıyla değişmektedir. Ne kadar çok hastaya bakılırsa maaşlarda artış oranı o kadar fazlalaşır. Peki maksimum aile hekimi maaşı ne kadar diye soracak olursanız muayene ücretleri dahilinde normal doktorlarla yakındır. Aile hekimleri hastayı sadece tedavi etmez. Aynı zamanda hastalanmaları engellemek için de çalışmalar yürütür. Gebe sağlığı çocuk ve bebek sağlığı, sporcu sağlığı gibi birçok konuyla ilgilenir. Bilgilendirme aşılama gibi konularda da çalışmalar yürütür.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aile Hekimi Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

3,859 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

231 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

4,090 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap