Almanca Öğretmeni Maaşları

Almanca Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Almanca liselerde İngilizce ile birlikte okutulan dersler arasında karşımıza çıkıyor. Diğer dillerden farklı bir telaffuz ve konuşma şekil olarak Almancanın öğretilmesi de oldukça farklıdır. Almanca dersleri genellikle başarılı öğrencilerin okutulduğu Anadolu ve fen liselerinde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Ülkemiz geneline bakıldığında Anadolu ve fen liselerinin azımsanamayacak kadar fazla olması almanca öğretmen atamaların diğer branşlar göre daha kolay olduğu ipucunu berberinde getiriyor. Diğer branşlardan faklı olarak almanca öğretmenliği eğitimi veren üniversiteler daha sınırlı. Hal böyle olunca almaca yeni mezun olan almanca öğretmenlerin sayısı ile atama yapılacak olanlar arasında doğru orantı kutuluyor. Almanca öğretmeni maaşları diğer öğretmen maaşlarından fazla oluşu ile dikkat çekiyor. Öğretmen maaşlarının belirlenmesinde dikkat edilen unsurlar almanca öğretmenleri içinde geçerli sayılıyor. Yani almanca öğretmeni maaşlarında öğretmeninin hangi coğrafi bölgede çalıştığının önemsenmemesinin yanında ders sayısı dikkate alınarak maaşlarına netlik getiriliyor. Ayrı diğer branşlarda olduğu gibi almanca öğretmenlerinde evlik ve çocukluluk durumu maaşlara direk olarak yansıyacaktır.

Son 10 senedir, İngilizce uluslararası dil olarak kabul görmesinden sonra Almanca diline olan rağbet artmıştır. Alternatif dil olarak Almanca kursları tercih edilmektedir. Kısa zamanda bu lisansı öğrenmek isteyen belli kalıplar içerisinde kendilerini geliştirmeleri ve ileri düzey konuşmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ortalama almanca eğitmeni maaşıdır.

Almanca Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

3000 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3090 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap