Ambulans Şoförü Maaşları

Ambulans Şoförü Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ambulans şoförlüğü her ne kadar basit bir iş gibi görünse de herkesin başarıp altından kalkabileceği bir iş değildir. Ambulans şoförü olmak için bazı karakteristik özelliklerinizin olması gerekebilir. Örneğin oldukça soğukkanlı bir insan olmanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü bir vaka üzerine çağrıldığınızda sizi neyin beklediğini bilemezsiniz. Belki kanlar içinde kalmış belki her yeri parçalanmış bir beden belki de küle dönmüş baktıkça insanın içini ürperten bir birey sizi bekliyor olabilir. Ölü bedenler görmek acı çığlıklar duymak da sizi fazla etkilememelidir. Sadece bu değil elbet zorluğu. Çok iyi ve hızlı araç kullanabilmelisiniz. Üstelik kullanacağınız araç bir minibüs olacağından büyük araçları kontrol edebiliyor olmanız gerekmektedir. Ambulans şoförlüğünün zorluklarından bahsettikten sonra ambulans şoförü maaşlarından da bahsetmek isteriz. Son zamanlarda özel hastanelerin artması ve insanların da özel hastanelere daha çok gidebilir hale gelmesi sonucu özel ambulans şöförü maaşları ne kadar değişikliklere uğramıştır. Ambulans şoförü maaşı ne kadar olduğu konusunda öncelikle hastaneye bakılır. Eğer hastane özel hastane de ise miktar farklı devlet kurumunda ise farklı olacaktır.

Sağlık bakanlığı 112 ambulans şöförü alımı maaşları Ocak ve Temmuz ayları için verilmiştir. (2016 yılı için geçerlidir.) Yer alan maaş bilgisi en düşük şoför maaşıdır. Vergi dilimleri %15 Ocak ayı hesaplanmıştır. Ayrıca maaşların üzerine asgari geçim indirimi eklenerek net ücret bulunmuştur. Verilen maaşlar brüt değil, net maaşlardır. Fakat taşeron ambulans şöförü maaşları ne kadar der iseniz; çalıştığı hastaneye göre değişmektedir. Ortalama 2000 TL ile 2500 TL arasındadır. Çalışma saatleri 24 saat çalışıp, 48 saat dinleme sağlanmaktadır.

Sözleşmeli ambulans şöförü maaşları ise 2500 TL ile 2785 TL arasındadır. Sözleşmeli personeller kamu da çalışanlar için geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ambulans Şoförü Maaşları

Aktif Maaş

2899 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

145 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3044 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. rıfat dedi ki:

  112 ambulans taşeron şoförünün aldığı maaş,asgari ücret,artı..yüzde 30.tl.dir.yani 1700.tl

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederiz.

   Saygılar…

 2. Ahmet dedi ki:

  1700 tl nedir ya çok az ben kuryelik yapıyorum 1900 alıyorum + bahşiş geliyor 2200 filan yapıyor 8 saat çalışıyorum

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Ankara da bulunan özel hastanede görev yapan personel maaşıdır.

 3. Enis ünlü dedi ki:

  S.a arkadaslar ambulans icin sertifika alicam nasip olursa ise ihtiyacim var src belgem var ama sertifika icin bu hafta sınava giricem is konusunda yardimci olabilecek varsa istanbul avrupa yakasinda yardimlarinizi bekliyorum 05078410486 enis ünlü

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap