Arabulucu Maaşları

Arabulucu Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Arabulucu nedir, ne iş yapar görevleri nelerdir, arabulucu maaşları gibi konu başlıklarını içeren bu yazımızda öncelikle arabuluculuğun ne olduğuna bir bakalım. Arabuluculuk bir nevi iletişim uzmanlarıdır da denilebilir. Arabulucular iki ya da daha fazla grubun birbiriyle anlaşamaması sonucu devreye giren ve tarafları ortak bir noktada uzlaşmaya ikna edecek olan kişilerdir. Arabulucu maaşları 2016 yılında yeniden gündeme getirilebilir. Arabulucu maaşları ne kadar sorusunun cevabı yıllara göre değişebilmektedir. Hukuk fakültesinden mezun olmuş ve 5 yıl görev yapmış bir kişi arabuluculuk sertifika programlarına katılabilir. Sonrasından hem yazılı hem de uygulamalı sınavlara girerler. Bu sınavları da başarılı bir şekilde geçtikleri takdirde arabulucu olarak göreve başlayabilirler. Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nda Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak görev alabilirler. Arabulucu olacak kişilerin oldukça iyi iletişim kurabilen ve bütün hukuk kurallarına bilgi açısından hakim olan kişiler olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda kişi analizlerini iyi yapabilen ve insanların hangi kurallar çerçevesinde uzlaşabileceklerini tahmin edebilen ve doğru kararlar verebilen kişiler olmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aşçıbaşı Maaşları başlıklı makalemizde aşçıbaşı maaşları, aşçıbaşı ne kadar maaş alır ve aşçıbaşı yardımcısı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Arabulucu Maaşları

Aktif Maaş

3000 TL

Verilen Zam

150 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3150 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap