Arapça Öğretmeni Maaşları

Arapça Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Arapça kutsal dillerin başında gelir. Arapça öğretmen maaşları ise son zamanların en çok merak edilen konularını kapsamaktadır. Kuran-ı kerimini dili Arapça olduğundan bu dilin öğrenilmesi ve öğretilmesi dinimizce son derece gerekli olmakla birlikte temel eğitim içinde de seçmeli ders olarak okutulmaya başlanmıştır. Arapça öğretini ülke genelinde yaygınlaştırılmasını ardında Arapça öğretmenlerine olan ihtiyacın arttığı ve atamaların da buna paralel olarak artış gösterdiği istatistikler doğrultusunda kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalara göre dil öğreten öğretmenlerin öğretecekleri dilleri ne kadar profesyonel telaffuz edebiliyorsa öğrencilerinde o derece kolay öğrenebilecekleri kanıtlanmıştır. Bu nedenle Arapça öğretmeni olmak isteyen bireylerin son derece profesyonel bir eğitim sürecini tamamlamaları şarttır. Arapça öğretmenliği maaşları 2016 yılına gelindiğinde diğer öğretmen maaşları ile orantılı olarak bir artış yaşamış ve ders saatleri arttıkça Arapça öğretmeni maaşı da buna paralel olarak artış göstermiştir.

Arapça Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Ziyaretçilerimiz tarafından en çok sorular soruları ele aldığımız da;

Arapça öğretmenliği olmak için ne yapmalıyım ? Öncelikle üniversitede öğretmenlik okumanız gerekiyor. Devlette kadro alabilmeniz için KPSS şartı vardır. Arapça öğretmenliği hangi üniversitelerde var ?

Konumuzun en altından Arapça öğretmenliği yorumlar bölümünü inceleyebilirsiniz.

Arapça Öğretmenliği Maaşları 2017

Geçtiğimiz sene içerisinde toplamda %8 civarında maaşların zamlandığını söyleye biliriz. Bunun üzerinde 2017 enflasyon farkı da eklendiğinde ortalama 2750 TL seviyelerinde olduğunu belirtelim. Ayrıca evli personelin AGİ durumu fazla olması ve vergi dilimlerinin aylara göre değişmesinde maaşlarda %5’lik bir sapma görebilir.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde ingilizce öğretmen maaşı, ingilizce öğretmen maaşları ve ingilizce öğretmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Göreve yeni başlayan 9/1 derecesine sahip öğretmen maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar 123.5 TL

Arapça Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2.321 TL (Temmuz 2015)

Verilen Zam

133,96 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2455 TL (Ocak 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Burak dedi ki:

  sorumuzun cevabi yazmiyor arapca ogretmenlerinin ortalama kac tl maas aldigini lutfen günceller misiniz ?

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Konumuz 2017 verilerine göre düzenlenmiştir.

   Saygılar…

 2. Mehmet dedi ki:

  yani güncel olarak 2400 küsür maaş alıyorlar doğru mu?

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap