Arkeolog Maaşları

Arkeolog Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Halk arasında arkeolog mesleği çok bilinmediği için arkeolog maaşları da çok bilgi sahibi olunan bir konu değildir. Aslında arkeologluk geçmişten günümüze kadar süregelen bir iştir. Çünkü tarih ve insan her zaman vardır. Hemen hemen her dönemde eski dönemlere ait kalıntılar ve buluntular araştırılmakta olup geçmiş dönemlere ait izler aranmaktadır. İşte arkeolog tarihten kalan bu tür kalıntılara bulgulara kendini adamış ve bu tarz kazı, sualtı araştırmaları gibi işleri kendisine görev edinmiş kişilerdir. Buldukları objeleri inceleyen değerlendiren, koruyan ve bunları kullanarak çevre insan ilişkisini ve tarihteki insanlarla ortak özelliklerimizi araştıran kazı bilimcilerdir. Arkeologların çalışma koşulları bazı mesleklere göre çok çok zordur denilebilir. Özellikle de saha çalışmaları yapılacağı zaman olay yerinde mutlaka bulunmaları gerektiği için bir hayli zorlayan bir meslektir. Arkeolog olabilmek için eski şeylere meraklı ve tarihsel olay ve kalıntılara ilgili olmanız da fayda olacaktır. Bu sayede işinizi büyük bir keyifle yapabileceksiniz. Arkeolog maaşından bahsedecek olursak çalıştıkları kuruma göre farklılıklar göstermektedir. Arkeolog geliri çalışma yıllarına yani tecrübeye göre de değişebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Akademisyen Maaşları başlıklı makalemizde akademisyen brüt maaş, akademisyen maaşları ne kadar ve akademisyen maaşları özel üniversite hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Arkeolog Maaşları

Aktif Maaş

3021 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

151 TL (5%)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3172 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap