Arşivci Maaşları

Arşivci Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Eğer çok düzenli bir insan iseniz, dağınık duramıyorsanız arşivcilik tamamen size göre bir iştir denilebilir. Arşivciden önce arşivin tanımını kısaca yapacak olursak arşiv kişilerin, kurumların ya da şirketlerin kurumsal, idari, hukukla ilgili olan ya da kişiye özel anıların, belgelerin bulunabildiği veya tekrar kullanılmak amacıyla ortaya çıkarılan belgelerin düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi için oluşturulan yapıdır. Bu yapıyı oluşturan, bu belgelerin muhafazasını meslek edinen kişilere ise arşivci denir. Arşivci kadrosu özel şirketlerde bulunabildiği gibi kamuda da bulunmaktadır. Arşivci maaşları hakkında yapılan araştırmalar sonucu arşivci maşları 2016 yılında da özel şirkete ve kamuya göre değişiklik göstermektedir. Arşivcilik her iki sektör açısından da oldukça zor şartlar ve ağır işler içerebilir. Yeri geldiğinde binlerce dosyayı düzenlemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da çok eskiden kalma bir belge ile ilgili uzun süren araştırmalar sürdürebilirsiniz. Arşivci maaşları ne kadar diye baktığımızda arşivcinin konumunu göze almalıyız. Adliyede arşivcilik yapan birisi ile emniyette arşivcilik yapan birinin maaşları farklılık gösterebilir.

Kamu tesislerin evrakların saklanması ve dosyalanması işlemini yapan kişi de denilebilir.

Aşağıda yer alan bilgiler içerisinde 

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Arşivci Maaşları

Aktif Maaş

2750 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

82 TL (%3) 01.01.2017 itibariyle

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2832 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap