Aşçı Maaşları Ne Kadar

Aşçı Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Aşçılık aslında yeni yeni meşhurmuş gibi görünse de aslında ta padişahlık döneminden bu yana gelen ve oldukça özel bir meslektir. Padişahlık zamanında her ne kadar farklı isimlerle anılsa da aşçılığa oldukça önem verilirdi. Günümüzde de oldukça önemlidir. Aşçılık okulları, halk eğitim merkezleri, üniversitelerde eğitim verilir. Aşçılık belgesi de bazı yerlerde görev almak için yeterli olabilir. Aşçılık hem devlet sektöründe hem de özel sektörde iş bulabilen bir meslektir. Peki aşçılar ne yaparlar? Aşçı maaşları yüksek midir? Aşçılar mutfakla ilgili her konuya hakim olmalıdırlar. Öğretici ve otorite sahibi kişiler olmaları gerekir. Aşçı sadece yemek yapmakla değil yeri geldiğinde yaptırmakla yeni tarifler denemekle yemekleri daha da güzelleştirmekle görevlidir. Bazen kendi sunumlarını yapmak zorunda kalabilirler. Mutfak düzeninden de aşçı sorumludur. Neyin nereye konulacağını temizliğin ne zaman hangi aralıklarla yapılacağını aşçı planlar. Kısacası mutfakta ne tür bir düzen varsa onu sağlamak aşçının görevidir. Aşçı maaşları 2016 yılında 2015 yılıyla hemen hemen aynı olacaktır. Aşçıların maaşları kuruma göre değişebilir. Hastanede çalışan aşçı maaşı ne kadardır? Otelde çalışan aşçı maaşı ne kadardır sorularına alacağınız cevaplar farklı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Acentacı Maaşları başlıklı makalemizde acenta dealer maaşları, acenta maaşları ve seyahat acenta maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşçı Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

3500 TL

Verilen Zam

175 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 Temmuz 2016

Toplam Ele Geçen

3675 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap