Aşçıbaşı Maaşları

Aşçıbaşı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Aşçıbaşı aşçılıktan farklı bir meslek değildir. Yemek pişirmeyi kendisine meslek edinmiş ve bu mesleği en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan kişilere aşçı denir. Eğer bir ortamda birden fazla aşçı çalışıyorsa aralarında bir tanesi aşçıbaşı olarak belirlenir. Yani her yerde olduğu gibi rütbe durumu mutfakta da söz konusudur. Aşçıbaşı maaşları ile aşçılarınkiler arasında çok büyük fark yoktur. Aşçıbaşı maaşları 2016 senesinde çok büyük değişim göstermeyecektir. Çalışılan yere göre aşçıbaşı maaşı ne kadar olduğu değişir. Aşçıbaşları eğer hastanede görev alıyorlarsa farklı, okulda görev alıyorlarsa farklı maaş alırlar. Bir otelde çalışan bir aşçının maaşı ise diğerlerinde çok farklıdır. Aşçılık günümüzde kolaylıkla iş bulabilen mesleklerden olsa da devlette mi yoksa özel sektörde mi çalışacağınıza çok iyi karar vermeniz gerekir. Çünkü özel sektör ve devlet alanı arasında ciddi farklarla karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında eğer özel sektörde görev alıyorsanız mutlaka iyi tutunmanız gerekir. El lezzetinizin çok iyi olması, gelişime yatkın bir insan olmanız ve diğer mutfak elemanlarıyla da düzenli geçinmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Aşçı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde bayan aşçı maaşları, cezaevi aşçı maaşları ve devlette aşçı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşçıbaşı Maaşları

Aktif Maaş

3000 TL

Verilen Zam

150 TL

Vergi Dilimi

%15 Temmuz 2016

Toplam Ele Geçen

3150 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap