Asistan Maaşları

Asistan Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Asistan maaşları hakkında bilgiler içeren bu yazımızın devamında çalışılan yere göre asistan maaşı, asistanların ne iş yaptıkları hakkında bilgiler edinebileceksiniz. Öncelikle asistan kelimesinin ne işe yaradığını ve asistanların nerelerde hangi pozisyonlarda çalışabileceğine bir bakalım. Asistan kelimesi asiste etmek fiilinden gelmektedir. Asiste etmek demek bir insan işlerini yapabilmesi konusunda yardım etmek, işlerini bir düzenleyen göre planlamak gibi anlamlara gelmektedir. Asistan aynı zamanda yardımcı olarak da düşünüle bilmektedir. Asistanların maaşları nerede çalıştıklarına göre ve kimi asiste ettiklerine göre büyük farklılıklar göstermektedir. Asistanlık yönetici asistanlığı,  banko asistanı, gişe asistan gibi başlıklar altında sınırlandırılabileceği gibi üniversitelerde bulunan araştırma görevlileri de asistan olarak adlandırılmaktadır. Bu asistanların görevleri birbirinden farklı olduğu gibi maaşları da birbirinden oldukça farklıdır. Yönetici asistanları çalıştıkları şirketteki yöneticilerin günlük planlarını, görüşmelerini, toplantılarını düzenleyen, toplantı esnasında yöneticinin yanında bulunan ve toplantı hakkında notlar alan, gerektiği zaman yöneticinin öğle yemeğine kadar planlayan kişilerdir. Gişe asistanı ise banka gişelerinde bulunan ve oradaki işlemleri halletmekle sorumlu kişilerdir. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi iki asistan geliri arasında büyük farklılıklar oluşması çok doğaldır.

Bir önceki yazımız olan Muhasebeci Maaşları başlıklı makalemizde ankara muhasebeci maaşları, devlette muhasebeci maaşları ve fabrika muhasebeci maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asistan Maaşları

Aktif Maaş

2650 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

133 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2783 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap