Astsubay Maaşları 2016 – 2017

Astsubay Maaşları 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ülkenin korunması ve içi güvenliğinin sağlanması için son derece önemli bir konumda yer alan astsubay ne kadar maaş alıyor. Astsubaylar Türk silahlı kuvvetlerinin vazgeçilmez personelidir. Ülke genelinde önemli bir konuma sahip olan astsubayların maaşları her yıl gündeme gelmektedir. Astsubay maaşları görev aldıkları birimlerce değişiklik göstermektedir. Bu nedenle astsubay maaşı hakkında kesin bir bilginin söylenmesi doğru olmayacaktır. Her kurumda olduğu gibi Türk silahlı kuvvetleri personellerinden de hizmet yılı maaşların etkileyen önemi faktörlerdendir. Genel anlamıyla rütbe olarak bildiğimiz astsubaylar kendi içlerinde alt ve üst guruplara ayrılmaktadır. Rütbe farklılıkları da astsubay maaşlarını etkileyen diğer faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Evlilik ve çocukluluk durumunun da maaş aile geçim indirimi yansıdığını söylenmek doğru olacaktır. Astsubay maaşlarının belirlenmesinde en önemli etmen rütbe olmakla birlikte astsubayın çalıştığı kurum da maaşların kilit noktalarını oluşturuyor. Aile ve çocuk yardımları eklemelerin yapılmadan astsubay maaşlarını alt tablodan inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Astsubay Maaşları 2016 – 2017

Aktif Maaş

2847 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

99 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2946 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. hasan dedi ki:

    her ne kadar para için yapılmasada masa başında oturandan bi farkımız olmalı. yazık bize

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap