Avukat Maaşları Ne Kadar

Avukat Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Avukat denildiğinde adaletin temel taşlarını oluşturan en önemli unsurları arasında baş gösteren meslek gruplarına biri akıllara gelmekte ve geleceğin en çok tutulan meslekleri arasında yerini daima korumaktadır. Yeni neslin hukuka ve hukukçuya ola ilgi hiçbir zaman tükenmemiş ve bunun doğrultusunda hukuk fakültelerinin sayısı son yıllarda bir hayli artmış buna bağlı olarak mesleğe atılan hukukçuların sayısı da artış göstermiştir. Avukat maaşları herkes tarafında merak edilen konuların başında yer almakla birlikte ilginin bu kadar yoğun olduğu hukuk fakültelerinde yeni yetişen avukat adaylarının da bu gibi konular hakkında bilgi sahibi olma isteği bu yazımızın paylaşılmasının esas nedenleri arasındadır. Avukat maaşları 2016 yılına gelindiğinde geçen yıllardan farklı olarak bir hayli artmış ve bunun da artan enflasyon oranların en baş neden olduğu düşünce temellerini oluşturmuştur. Avukat maaşı her geçen yıl artış göstermektedir. Bu nedenle gençler arasında avukatlığa ilgi her geçen gün artmış ve bu artış başarılı genç avlakların mesleğe atılmasındaki en önemli etmenlerden biri olarak karşımıza çıkmıştır. Avukat maaşları ne kadar sorunun en açık haline ulaşmak adına yapılan araştırmalarda maaşların avukatlar arasında farklılık gösterdiği gerçeğine ulaşılmış ve her meslekte olduğu gibi işinde başarılı avukatların kıssa sürede yükseldiğinin de altı çizilmiştir.

9/3 derecesine sahip yeni başlayan avukat maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. (AGİ - Bekar : 123,5 TL) Kıdeme göre maaşlar farklılık göstermektedir.

Avukat Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2895 TL

Verilen Zam

144,75 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Toplam Ele Geçen

3039,75 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap