Avukat Maaşları

Avukat Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Avukat ezelden beri konumunu koruyabilen bir meslek olmakla beraber avukat maaşları da yine geçmişten beri araştırılmak ve bilinmek istenen konular arasında yer almaktadır. Avukatlık her zaman için saygın bir meslek olmuştur. Avukat olmak için bazı genel sahip olmak gerekebilir. Öncelikle ikna kabiliyetinizin yüksek olması gerekir. Bunun yanı sıra konuşmayı sevmeniz hak ve hukuka bir insan olarak çok fazla önem vermeniz lazımdır. Diğer taraftan insanlarla uğraşmayı insanlara yardım etmeyi sevmek sizin temel ilkelerimizden bir tanesi olmalıdır. Avukat olmak için kendi kişisel terazinizin diğer insanlara göre daha hassas olması gerekmektedir. Konuşma kabiliyetinizin ve diksiyonunuzun iyi olması da sahip olmanız gereken özelliklerden bir tanesidir. Avukat maaşları çalışılan yere göre değişiklik göstermektedir Örneğin büyük bir şirket avukatıysanız alacağınız maaş kendi halinde küçük bir şirketteki avukatların maaşlarına göre büyük farklılıklar gösterebilir. Bunun yanı sıra kamu ve özel alanda çalışmanızda avukat gelirini farklı kılan kriterlerden bir tanesidir. Avukatlar serbest çalışabildikleri gibi bir kurum veya kuruluşa bağlı olarak da çalışabilmektedirler. Genellikle bulundukları şehrin barolarına bağlı olarak faaliyet göstermektedirler.

Aşağıda ki tablomuz yer alan maaş bilgisi avukat maaş bordrosu olarak da sayılabilir. Burada en düşük maaş baz alınmıştır. Maaşlı olarak çalışan personellerdir. Fakat, avukat maaşları özel büro da farklılık göstermektedir. Girmiş oldukları her dava ayrı komisyon alan avukatların ortalama dava sayısına göre net maaşları ortaya çıkar. Kazanmadığı davalar sayılmamaktadır. Belirtilen avukat maaşları devlet de görev yapan personellerdir.

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Avukat Maaşları

Aktif Maaş

2895 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

144,75 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3040 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap