Bakan Maaşları

Bakan Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Bakan denilince akla ilk gelen şeylerden biri bakan maaşlarıdır. Bakan maaşı hakkında bilgi sahibi olmak için öncelikle hangi bakan geliri ile ilgilendiğinize karar vermelisiniz. Ülkemizde bir sürü bakanlık makamı bulunmaktadır. Her birinin görevi birbirinden farklıdır. Öncelikle ne gibi bakanlıklar olduğuna bir göz atalım. Milli eğitim bakanlığı en çok duyduğumuz bakanlıklardan bir tanesidir. Eğitim ve öğretim çalışmalarıyla, sınav sistemleri ve okul dershane şartları gibi durumlarla ilgilenen bakanlıktır. Adalet bakanlığı da yine sıkça kulağımıza çalınan bakanlıklar arasındadır. Bunun yanı sıra aile ve sosyal politikalar bakanlığı da yine aynı şekilde sürekli karşımıza çıkan nüfus planlaması, toplumsal eşitlik ve refah gibi konularla ilgilenen bakanlıktır. Bunların yanında maliye bakanlığı, ulaştırma bakanlığı, enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı, gençlik ve spor bakanlığı gibi birçok bakanlık bulunmaktadır. Ülkenin yol, köprü, tünel gibi işleriyle ilgilenen bakanlık ulaştırma bakanlığıdır. Doğalgaz, petrol, elektrik üretim ve dağıtım gibi işlerle ilgilenen bakanlık ise enerji ve tabii kaynaklar bakanlığıdır. Bakanlıkların her birinin kendine has görevleri vardır. Fakat en önemli diyebileceğimiz bakanlıklar içişleri ve dış işleri bakanlıklarıdır.

Bakan danışmanları maaşları polisler ve özel koruma memurlarından meydana gelir. Maaşlarını incelediğimiz zaman 3 bin TL ile 5 bin TL arasında değişmektedir. Bakan yardımcısı maaşları ile 6 bin TL ile 7 bin TL arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap