Banka Memur Maaşları

Banka Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Bankacılık maaşları konusunda bilgi verilecek olan bu yazımızda öncelikle bankacılık sektöründe olmanın gerektirdiği bazı özelliklerden bahsetmekte fayda oluğunu düşünmekteyiz. Bankacı olabilmek için öncelikle iyi bir matematik ve Türkçe bilgisine sahip olmanızda fayda vardır. Çünkü gün boyunca rakamlarla haşır neşir olacağınızdan dolayı matematik bilmeniz ve matematiği sevmeniz sizin faydanıza olacaktır. İyi bir Türkçe kullanımı ve bilgisi ise insanlarla ve üstlerinizle iletişiminiz için oldukça önemlidir. Kendinizi ifade ediş biçiminiz bir şey isterken ki üslubunuz oldukça önemlidir. Matematikle ilgili olmak ve dilin iyi kullanılmasının yanı sıra sahip olmanız gereken bir başka özellik güler yüzlü olmaktır. Bankaya gelen müşterilerle kuracağınız iletişim sırasında her kesimden insanla muhatap olmak ve hepsiyle güzel bir şekilde anlaşabilmeniz gerekmektedir. Bundan dolayı tıpkı bir esnaf gibi güler yüzlü olmalısınız. Kapalı ortamda çalışmak sizi rahatsız etmemelidir. Aynı zamanda masa başında uzun zaman oturmak da gerek sağlık açısından gerek ise psikolojik açıdan sizi rahatsız etmeyecek düzeyde olmalıdır. Bankacılık maaşı veya bankacılık gelirleri konusuna gelecek olursak pozisyonunuza göre değişmekle beraber oldukça makul fiyatlara iş bulunmaktadır.

Banka elemanları maaşları çalıştığı birime göre değişmektedir. Aşağıda birimler verilmiştir. Aldıkları maaşları incelediğimiz zaman 2.500 TL ile 7.000 TL ya kadar farklı birimlerde görev yapan personelleri gösterilmiştir.

Banka gişe görevlisi maaşları : Para sayım ve paranın alış – verişinin yaptığı yerdir. Burada ki kişilerde gelen müşterilerin para işlemlerini yapar. Kredi çekilmesi, fatura yatırılması, hesaptan para çekimi veya para gönderme gibi sıralayabiliriz. 2800 TL ile 3500 TL arasındadır.

Banka güvenlik görevlisi maaşları : Bankanın güvenlik kısımından sorumlu kişidir. Ortalama maaşları 2500 TL ile 3000 TL arasındadır.

Banka uzman yardımcısı maaşları : Bankanın işleri hakkında bilgi sahibi olmak. (Fatura, muhasebe, gelir, gider gibi) 3000 TL ile 4000 TL arasındadır.

Banka müşteri temsilcisi maaşları : Bireysel ve ticari olmak üzere iki çeşittir. Maaşları 2800 TL ile 3500 TL arasındadır.

Banka çağrı merkezi maaşları : Müşterin istekleri ve şikayetleri hakkında yönlendirme yapan birimdir. Çağrı merkezleri bir firmanın en önemli birimleri arasındadır. Maaşlarını incelediğimiz zaman kendi arasında 3 bölüme ayrıldığını görüyoruz. Birim şefi, ekip şefi ve çağrı merkezi elemanı. 2000 TL ile 3500 TL arasındadır. (Ödüller vs vardır.)

Banka uzman maaşları : Bankanın işleri hakkında bilgi sahibi olmak. (Fatura, muhasebe, gelir, gider gibi) 3000 TL ile 4000 TL arasındadır.

Banka müfettiş maaşları : Bankanın yasal prosedürlerini inceleyen ve teştif eden kişidir. 3500 TL ile 4500 TL arasında maaşları vardır.

Banka müdür maaşları : Bankanın en yetkili amiridir. Yapmış olduğu işlem hacmine göre (krediler vs.) 4000 TL ile 8000 TL arasında maaşları vardır. (Sadece il ve ilçelerde ki şube müdürleri)

Bir önceki yazımız olan Banka Personel Maaşları başlıklı makalemizde garanti bankası maaşları, iller bankası personel maaşları ne kadar ve merkez bankası personel maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap