Baş Komiser Maaşları

Baş Komiser Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Baş komiserlik polis teşkilatında bulunan bir rütbedir. Komiser ile emniyet amiri arasında bulunan bir rütbe olarak tanımlanır. Yine bir ara rütbe olması dolayısıyla baş komiserlik bir hayli sorumluluk isteyen bir iştir. Emniyet amiri ile komiserler arasındaki bağı baş komiserler kurar. Emniyet amirinin emirlerini komiserlere ileten ve operasyon konusunda komiserleri yöneten kişi de baş komiserlerdir. Baş komiser maaşları emniyet amirininkinden düşük komiserinkinden yüksektir. Polis okulundan mezun olan kişiler komiser olabilir. Komiserlikte edinilen belli tecrübeye göre de baş komiser olarak görevlerine devam ederler. Baş komiser maaşları 2016 senesinin merak edilen maaşları arasındadır. Baş komiser maaşı ne kadar sorusunun cevabı kadro derecesine göre değişmektedir. Geçmiş yıllara göre de gitgide fazlalaşan bir maaş başlığıdır. Baş komiserler emniyet müdürlüklerinde, emniyet karakollarında görev alırlar. Baş komiserlerin şehir dışı görevleri olduğu zaman görev ücreti alırlar. Görev ek ücretinden ve devletin sağladığı bir çok imkandan faydalanırlar. Polis lojmanlarında kalabilirler. Ulaşım araçları konusunda sağlanan imkanları vardır. Yine indirimli ya da ücretsi olaak faydalanabildikleri sosyal tesisler vardır.

Bir önceki yazımız olan Başkomiser Maaşları başlıklı makalemizde başkomiser maaşları ne kadar, başkomiser yardımcısı maaşları ve komiser amir maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Baş Komiser Maaşları

Aktif Maaş

3520 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

105 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3625 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap