Başbakan Maaşları

Başbakan Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ülke genelinde cumhurbaşkanından sonra en yetkili kişinin başbakan olduğunu biliyoruz. Halkın birlik ve beraberliğinin sağlanması ve ülke adına önemli kararların verilmesinde kilit noktalardan biriside başbakandır. Hal böyle olunca başbakanların ne kadar maaş aldıkları herkes tarafında merak edilmeye başlamış ve merakları gidermek adına başbakan maaşları hakkında yaptığımız araştırmaları sizlerle paylaşacağız. Başbakan maaşları ülkenin gelişmemişlik ve kalkınma oranlarına göre değişiklik göstermektedir. Bir Türkiye için konuşacak olursak başbakan maaşlarının tahmin edildiğinden daha fazla olduğunu belirtmek gerekmektir. Emekli başbakanların bile günümüzde başarılı bir mühendisten daha fazla maaş aldığını söylemeden geçemiyoruz. Görevde olan bir başbakana günümüz şartlarından yaklaşık olarak 16000 maaş almaktadır. Bu rakamın fazla gelmesi halkımızın tarafından eleştiriliyor olsa da görevin büyüklüğü ve ağırlığı düşünüldüğünde dengelenecektir. Emekli başbakanların ise yaklaşık olarak 10000 Türk lirası maaşlarının olması halkın bazı kesimlerinin olumsuz eleştirilerini de beraberinde getirmektedir. Dünya geleninde en yüksek maaş alan devlet başkanları arasında ilk 20. sırada Türkiye cumhuriyeti başbakanı yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap