Başbakanlık Bursu Başvurusu 2016-2017

Başbakanlık Bursu Başvurusu 2016-2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Başbakanlık burs başvurusu hakkında yazımızda tüm detayları öğrenebilirsiniz. 2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılına ait burs başvuruları ipuçları açıklandı. Peki, başbakanlık bursu ne kadar ve başbakanlık bursu başvuru evrakları nelerdir ? Tüm soruların yanıtları bu haberimizde olacaktır. On binlerce öğrencinin gözü kulağı bu haberde. Geçtiğimiz dönem için geri ödemesiz başbakanlık bursu 200 TL olarak verilmiştir. (Yüksek öğretim için) Orta öğretim için ise bu rakam aylık 60 TL olarak verildi. Bu sene ne kadar zam sorusuna ithafen yüksek öğretim için 30 TL, orta öğretim için ise 20 TL zam beklemiyor değiliz. Yani başbakanlık bursu ne kadar artacak sorusunu bir nevi cevap vermiş oluyor. Burada şu konuyu netleştirelim. Vakıflar Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu burs (geri ödemesiz) başbakanlık bursu diyebiliriz. Zaten başbakanlığa bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü öğrencilere burs vermiş oluyor. Başbakanlık bursu başvuru tarihleri 15 Eylül – 30 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılması bekleniyor. Böyle bu tarihte başbakanlık burs başvurusu başladı oluyor.

Başbakanlık Bursu Başvuru Evrakları

Aşağıda yer alan bilgiler başvuru sırasında istenen evraklar arasındadır. Bu evraklar eksiksiz şekilde teslim etmeniz gerekiyor.

1. Öncelik belgesinin ibraz edilmesi (Öncelik şehit veya gazi çocuğu)

2. Vesikalık resim (Özellikle son 4 ay içinde çekilmesi ve yüz hatlarının belli olması gerekiyor)

3. %40 oranın ve üzerinde engelli rapor olanlar için tam teşekküllü bir hastaneden alınacak olan heyet raporu

4. Kimlik fotokopisi, yurt dekontu gibi evraklar

5. Orta öğretim için alınacak burslarda aile onay izin belgesi (Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden alınıyor)

6. Ev halkından aynı yıl okuyan kişi var ise, o kişinin öğrenci belgesi (Yüksek öğretim bursları için geçerli)

Yukarıda ki bilgiler ışında başbakanlık bursu başvurusu formu doldurmanız gerekiyor. Evrakları tamamlayıp, ilgili birime teslim ederek sizlerde burs alabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir konuya değinmek isteriz. Her başvuru yapan kişi burs almaz. Ancak gerekli görülürse burs verilir. Kurumun kendi içerisinde bir kontenjanı vardır. Açıklanan tarihten itibaren başvuru yapılması ve burs alınması için evrakların verilmesi gerekiyor. Bu süre zarfında burs başvurusunu kazandığı halde başvurmayıp kayıt tarihini geçirenler için ise ek kontenjan başbakanlık bursu başvurusu üzerinden yeni kişilere burs verilmektedir.

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap