Başhemşire Maaşları

Başhemşire Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Hemşire olmak herkesin yapabileceği türden bir iş değildir. Öncelikle sabrınızın seviyesinin gerçekten iyi olması gerekir. Çünkü hemşirelik özellikle de başhemşirelik herkesin iletişiminin düğüm noktasıdır. Hasta yakınlarından doktorlara, hasta bakıcılardan hastanenin temizlik görevlisine kadar herkesin muhatabı siz olabilirsiniz. Başhemşire bütün hemşirelerin başında olan görev dağılımı, doktor yönlendirmesi gibi görevleri üstlenen kişidir. Başhemşire maaşları devlet sektöründe hemen hemen aynıdır. Tabi ki hastanenin döner sermayesine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Hemşirelikte yeni düzenlemeler yapılmıştır. Sağlık meslek liselerinden çıkanların direkt hemşire olamaması üzerine çalışmalar yapılması sonucu yüksek hemşire normal hemşire gibi kavramların ortaya çıktı. Başhemşire kavramı daha da önem kazandı. Başhemşire maaşları 2016 yılında bu düzenlemeler de ele alınarak tekrar gözden geçirildi. Başhemşire maaşları ne kadar sorusunun cevabı yine devlet ve özel sektör olarak iki başlıkta incelendi. Devlet sektöründe döner sermayenin etkisiyle başhemşire maaşlarının farklılık gösterdiği, özel sektörde ise tamamen büyük farklılıkların ortaya çıktığı saptandı. Bazı özel hastanelerdeki başhemşireler maaşlarından hiç memnun değilken bazılarının gerçekten iyi miktarda maaş aldığı öğrenildi.

Hastanede hemşirelerin en yetkili olduğu kişidir. Genel düz hemşirelik işi yapan personellerden sorumludur. Hemşir ve hemşirelerin genel işleyişi, izinleri gibi işlerin kontrolleri sağlar. Aldığı maaş Temmuz 2016 ve Ocak 2017 memur zamlarıyla birlikte verilmiştir. Burada verilen zam miktarı kamuya ait olduğunu unutmayınız. En düşük baş hemşire maaşı bilgisini eklemekte yarar olacaktır. Özel sektör de ise 2500 TL civarındadır. (Çalışma yılına, tecrübesine göre değişmektedir.)

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Başhemşire Maaşları

Aktif Maaş

3200 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

96 TL (%3) 01.01.2017 itibariyle

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3296 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap