Belediye Kadrolu ve Taşeron İşçi Maaşları

Belediye Kadrolu ve Taşeron İşçi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Belediye çalışanları işçi maaşları bilgilerine buradan kolayca ulaşabilirsiniz. Haberimizde belediye kadrolu işçi maaşları ve belediye taşeron işçi maaşları hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Bilindiği üzere belediyelerde çalışanlar 2 kısımdan oluşmaktadır. Belediye bünyesinde işçiler ve 657 sayılı devlet memurlarıdır. Bu yazımızda sadece işçilerin maaşları anlatılmaktadır. Belediyesine göre işçilerin aldıkları ücretler değişmektedir. İlçe belediyeleri düşük maaşları alırken, büyük şehir belediyesi işçileri daha fazla ücret almaktadır. (Küçük belde ve ilçelere göre kıyaslama yapılmıştır.) İşçilerin belediye içerisinde bir çok iş yapabilir. Park ve bahçe hizmetleri, yol bakım hizmetleri, çevre koruma ve bakım hizmetleri gibi sıralayabiliriz. Hizmetleri gereğince kadrolu ve taşeron olmak üzere 2 kısımdan oluşur. Belediye kadrolu ve daima işçi maaşları ve taşeron (dış firma) işçi maaşlarıdır. Kadrolu işçiler taşeron personele göre %30 ile %40 fazla maaş almaktadır. Ortalama 1500 TL ile maaş alan taşeron işçisi ile kadrolu işçi ise 1950 TL ile 2100 TL maaş almaktadır.

Belediyelerin ilgili bölümlerin mevsimlik işçi, sözleşmeli, kadrolu (daimi) ve taşeron işçi maaşları hakkında bilgi verilmektedir. Yaptıkları işlerin farklı olması hasebiyle maaşları arasında farklılıklar vardır. Örneğin temizlik işlerine bakan işçiler ve park bahçe hizmetlerine bakan personel maaşları farklıdır. Belediye sözleşmeli işçi maaşları ise senelik bazda %11 oranında artış gösterdi. (2016 yılına ait verilerdir.) Sözleşmeli personel memur statüsünde olabileceği gibi işçide olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kadrolu İtfaiyeci Maaşları başlıklı makalemizde havaalanı itfaiye maaşları, itfaiye bölümü maaşları ve itfaiye maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Ahmet dedi ki:

    Mrb Muğla belediyesi taşeron şöför maaşları ne kadardır bilginiz varmı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap