Belediye Mühendis Maaşları

Belediye Mühendis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Belediye bir çok kadro vardır. Bunlardan biriside mühendisliktir. Belediye mühendis maaşları ile ilgili net bilgileri haberimizden öğrenebilirsiniz. Belediyelerde mühendisler ne iş yapar ? İşte tüm merak edilen sorular ve cevapları geliyor. Belediye hizmetlerinin düzgün ilerlemesi için mühendisler vazgeçilmezdir. Örneğin belediyenin yapmış olduğu işler arasında çevre düzenlemesi vardır. Belediye de hali hazırda çevre mühendisleri yer almaktadır. Doğa ve çevreye yapılan işlemlerin uygun olup olmadığı hakkında üstlerine bilgi verir ve rapor tutar. Örnekleri çoğaltmak gerekirse; inşaat mühendisler belediyenin inşaat hizmetlerine yardım etmektedir.

Belediye Mühendis Maaşları Ne Kadar

Mühendislik bölümü ülkemizde iş sahası olan ve kolay iş bulunabilen bir meslek grubudur. Belediye de mühendislerin çalışacakları alanlardan bazılarıdır. Yukarı mühendisler belediye de hangi işleri icra eder gibi soruları yanıtlar vermeye çalıştık. Bu konu başlığımızda net ele geçen maaşları açıklayacağız. Belediye kadrolu mühendis maaşları ile belediye sözleşmeli mühendis maaşları arasında %15’lik bir fark bulunmaktadır. Ele geçen ücretler arasında giyim yardımı, asgari geçim indirimi, sosyal hizmetler gibi ek tazminatlar bulunmaktadır. Ortalama maaşları 2500 TL ile 3500 TL arasındadır.

Bu aylık ücretlere dahil olarak belediye hizmet alımı mühendis maaşları, büyükşehir belediye mühendis maaşları ve belediye taşeron mühendis maaşları kendi bünyesinde %10’luk fark oluşturmaktadır. Taşeron belediye hizmetleri ortalama kadroluya göre %20 – %25 oranında daha düşük almaktadır. Örneğin;3500 net kadrolu alan mühendis, taşeron 2190 TL almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Belediye Kadrolu ve Taşeron İşçi Maaşları başlıklı makalemizde belediye daimi işçi maaşları, belediye işçi maaşları ve belediye kadrolu işçi maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. çetin dedi ki:

    İyi günler.

    Ben belediyeye inşaat mühendisi olarak gireceğim. Fakat ilanda taşeron yoluyla mühendis alınacağını söyledir ve oradaki memur arkadaşlara sorduğumda çalışanların %90 ının teşeron adı altında olduğunu söyledi.
    Bundan dolayı ki öncelikle haklarımız,
    maaşımız, mesaii,ek ücret,saha ücreti,giyim vs. vs. bunlardan hangisine sahip olacağım ve kadrolulara göre durumum ne olacak. Genel olarak bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap