Bilgi İşlem Elemanı Maaşları

Bilgi İşlem Elemanı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Bilgi işlem elemanı maaşları ile ilgili olarak bilgi vereceğiz. Bilgi işlem elemanı hastane, banka, belediye, özel firmalar gibi bir çok yerde çalışabilir. Çalıştığı kurum veya şirkete göre maaşı değişmektedir. Tabi burada yaptığı iş yoğunluğu da ayrı bir faktör olarak göz önünde olması gerekir. Örneğin aynı kurumda masa başı bilgi işlem görevi yapan kişi ile yoğun bir şekilde çalışan kişinin maaşı sizde takdir edersiniz ki, aynı olmaz. Maaşı belirleyen faktörleri ve bilgi işlemi elemanı hangi tür işleri yapar konusunda bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Bilgi işlem denildiği zaman, çok bir kavram söz etmeniz mümkündür. Geniş kavramdır, çünkü verinin işlenmesi ve bilgiye dönüşmesi zahmetlidir. Her ne kadar literatürde ki tanımı böyle olsa da çalışmanı alanı geniş ve yaygındır. Bilgi işlem personeli yaptıkları bazı iş yükünü anlatmak gerekirse şu maddeleri sıralayabiliriz. Fakat unutulmaması gereken şey her bilgi işlem personeli aynı işi yapmaya bilir. Hastane de telefonlara bakan ve sıra veren bilgi işlem personeli ile Ankara Cyberpark da görev yapan bilgi işlem elemanı aynı işi yapmaz.

– Telefon trafiğini sağlar,

– Müşteri yoğunluğunu kontrol eder ve sıra işlemini alır,

– Çalıştığı birimin telekom işlerine bakar,

– Sistem otomasyon kontrolleri,

– Rutin kontrol ve bakım işlemleri,

– Görev aldığı yerin elektronik sistemlerini kontrol eder. Bilgisayar server gibi

Peki, bilgi işlem maaşları 2016 ne kadar ? hangi kurumun ne kadar maaş verdiğin veya şirketin hangi çalışma koşullarında ne kadar aylık ücret verdiğiniz merak etmiyor musunuz ? Hatta son zamanlar kamu bilgi işlem memuru olarak da görev yapan bir çok kişi var. Yaptıkları işin çalıştığı birime göre farklılık gösterdiğini belirtmiştik. Burada bilgi işlem uzmanı veya bilgi işlem yöneticisi olarak da denilmektedir.

Maaşlara yakından baktığımız zaman ortalama özel sektör maaşı (bulunduğu il bazlı değişken) 1800 – 3000 TL arasında ki iken, kamu bu rakam 2350 TL ile 5000 TL’dir. Kamuda ve özel sektör sektöre en yüksek maaşı alan kişiler bilgi işlem yöneticisidir. Yani sistem yöneticisidir. Tüm sistemleri kontrol eden, bakımları yapan ve onların teknik arızalarında müdahale eden kişidir.

Bir önceki yazımız olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları başlıklı makalemizde jandarma özel harekat astsubay maaşları, jandarma özel harekat maaşları ve jandarma özel harekat timi maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap