Bilgisayar Öğretmeni Maaşları

Bilgisayar Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Lise ve ortaokullarda temel dersler arasında bilişim teknolojileri yer almaktadır. Bilgisayar eğitimi her öğreticinin alması gereken temel derslerden birisidir. Ayrıca meslek liselerinde de ayrı bir bilgisayar bölümü oluşturulmuştur.  Bilgisayar öğretmeni maaşları çalıştıkları kurumlara göre farklılık göstermektedir. Meslek liselerinde mesleki bilgisayar derslerinden sorumlu olan eğitimciler ilkokullardaki bilişim teknolojilerine giren öğretmenlerden daha farklı bir maaş sistemi ile değerlendirilmektedir. Bilgisayar öğretmeni olabilmek için en az ön lisans programının bilgisayar bölümünden mezun olunması gerekiyor. Bilgisayar bölümünden mezun olan kişiler formasyon alarak bilgisayar öğretmenliğine geçiş yapabilmektedir. Bilgisayar öğretmeni atamaları ülke geneline bakıldığında alımın en az olduğu bölümlerin başında karşımıza çıkıyor. Bilgisayar öğretmenliği alımının az olması sebebiyle pek fazla tercih edilmemekle birlikte çalışma olanaklarının makul gelmesi ile tercih edilmiş meslek guruplarından sadece bir kaçı. Bilgisayar öğretmeni maaşları 2016 yılında diğer öğretmen maaşlarına uygulanan enflasyon zammına tabii tutulmuş ve gerekli artış sağlanmıştır. Mesleki teknik liselerinde görev yapan eğitimciler ile ilk ve orta öğretimde hizmet veren öğretmenlerin maaş farklılıklarına ek dersler de eklenecektir.

Bir önceki yazımız olan Lise Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşı ne kadar, lise öğretmenler maaş karşılığı kaç saat derse girer ve meslek lisesi öğretmeni maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Bilgisayar Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2862 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

143 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3005 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap