Biyolog Maaşları

Biyolog Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Biyolog maaşları ne yazık ki ülkemizde çok da bilinen konular arasında değildir. Hatta bunun yanı sıra biyologların ne yaptıkları da fazla bilinmemektedir. Biyologlar 4 yıllık biyoloji eğitimlerinin ardından kendilerini biyoloji ile ilgili her alanda geliştiren ve biyoloji konusunda uzmanlaşan kişilerdir. Ülkemiz koşulları içerisinde maalesef genelde kendi mesleklerinden biraz uzaklaşırlar. Çünkü çok fazla iş imkanları ve atamaları yoktur. Tabi hal böyle diye hemen vazgeçmemek de gerekir. Çünkü atandığınız da ya da bir özel şirkete girdiğinizde kazanacağınız biyolog maaşı birçok mesleğe göre çok da fazla değerlere ulaşabilmektedir. Önemli olan devlette ve özel sektöre size uygun şartlarda bir iş yeri bulabilmektedir. Her ne kadar kamuda iş alanı yoktur dense de birçok kurum ve kuruluş bünyesinde biyolog bulundurmaktadır. Biyologların ne iş yaptıkları konusuna gelecek olursak biyologlar insanlar hayvanlar bitkiler mantarlar bakteriler gibi canlı veya cansız bir yığın konuda araştırma yaparlar. Tıp, eczacılık, tarım, hayvancılık gibi alanlarla ortaklaşa çalışırlar. Tüm bu alanların değişimiyle biyolog geliri de değişim göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Biyolog Maaşları

Aktif Maaş

2622 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

131 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap