Biyomühendislik Maaşları

Biyomühendislik Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Biyomühendislik maaşları ve biyomühendislik çalışma alanları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız sayfadan ayrılmamanızda fayda var. Biyomühendis maaşları hafife alınacak maaşlar değillerdir. Eğer güzel bir şirkette kök salabilirseniz ya da devlet kurumlarına atanabilirseniz alacağınız biyomühendis maaşı oldukça kayda değer bir miktar olacaktır. Biyomühendislik hakkında bilinmeyen ve karıştırılan birçok konu bulunmaktadır. Biyomühendislik ve biyomedikal mühendisliği birbiriyle oldukça sık karıştırılmaktadır. Her ne kadar benzer noktaları fazla olsa da ikisi aynı mühendislikler değildir. Biyomedikal mühendisliği tıp alanındaki gelişmelere mühendis penceresinden bakan bir mühendislik dalıyken biyomühendislik mühendislik bilimlerini biyolojinin hemen hemen tamamına uyarlayan bilim dalıdır. Biyomühendislik programı moleküler biyoloji, genetik gibi konuların birçoğuna hakim olan ve tüm bu bilgileri mühendislik uygulamalarıyla bütünleştirip matematiksel analizler ve sayısal veriler elde eden mühendisliktir. Aynı zamanda bu konularda bütün derin araştırmaları görev edinen ve problem çözmeye yönelik çalışan mühendislik dalıdır. Biyopress, genetik, biyoteknoloji mühendisliği gibi mühendislikler biyomühendislikle bağlantılı mühendislik dallarındandır. Çalışma alanları ve koşulları birbirlerine oldukça yakın olan mesleklerdir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Biyomühendislik Maaşları

Aktif Maaş

3021 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

151 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3172 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Hakan dedi ki:

    mühendis olabilmek için ne yapmam lazım

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap