Botaş Mühendis Maaşları

Botaş Mühendis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Botaş mühendis maaşları ne kadar diye merak ediyorsanız, konumuzda detaylı bilgiler vereceğiz. BOTAŞ Türkiye’nin nadide kurumları arasındadır. Kurumun ülkeye kattığı katma değer her geçen gün artmaktadır. Bu kurumda mühendis olarak başlayacak adayların hangi yol ve yöntemleri izleyeceği hakkında bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Kamu iktisadi teşebbüsleri arasında yer alan Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi, kısa adıyla BOTAŞ olarak bilinmektedir. BOTAŞ’ta işe başlayacak olan mühendisler ve bu kurumun mühendis maaşlarını merak eden kişiler için aşağıda hazırladığımız maaşları inceleyebilir. Bu kurumda görev yapan personel işçi statüsünde çalışmaktadır. BOTAŞ, Enerji Bakanlığının ilgili kuruluşudur. Türkiye doğal gaz ve petrol taşımacılığı yapmaktadır. Ayrıca sıvılaştırılmış doğal gaz tesisleri ile gemi ile gelen katı gazları sistemine basarak taşımacılık da icra etmektedir. Peki, botaş mühendis maaşları ne kadar diye merak etmiyor musunuz ? Kurumun sağladığım imkanlar oldukça fazladır. Öneri listemizi inceleyerek sağladığı yararları ve maaşları inceleyebilirsiniz.

Böylesine sosyal imkanların olduğu bir kurumda çalışmak herkesin hayali olsa gerek. Çünkü hem çalışma şartları hemde imkanlarıyla BOTAŞ bir mühendisin hayalleri arasında ilk sırada yer alıyor. Genellikle şu mühendislik dalları tercih edilmektedir.

  1. Elektrik Mühendisliği
  2. Makine Mühendisliği
  3. Elektronik Mühendisliği
  4. Endüstri Mühendisliği
  5. Malzeme Mühendisliği
  6. Petrol Mühendisliği
  7. Kimya Mühendisliği

Listemiz de botaş mühendis maaşı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Sizlerde kurumun diğer botaş maaşları incelemek istiyorsanız, arama bölümünde istediğiniz bölüme ait bilgiler öğrenebilirsiniz.

Senede 2 tam 4 yarım ikramiye hakkı vardır. Aylık ortalama 500 TL'dir. Maaşın içerisine eklenmemiştir. Senelik elbise çeki verilmektedir. Aşağıda gösterilen maaşlar yeni işe başlayan mühendis için hesaplanmıştır. Asgari geçim indirimi eklemiştir.( Bekar : 123,5 TL) Merkez personeline göre maaş sunulmuştur. Taşra da görev yapanlar %2'lik bir maaş farkı almaktadır.

Botaş Mühendis Maaşları

Aktif Maaş

2895 TL

Verilen Zam

144,75 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Toplam Ele Geçen

3039,75 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap