Botaş Mühendis – Tekniker – İşçi Maaşları

Botaş Mühendis – Tekniker – İşçi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Botaş maaşları hakkında sizlere net bilgiler paylaşacağız. Öncelikle kurumun Türkiye’deki nadide kurumlar arasında olduğunu söylemek isteriz. Çünkü yapmış olduğu çalışmalarla birlikte ülkemize katma değer kazandıran ve faaliyetleri dolayısıyla çalışanlar nezdinde başarılı olan bir devlet kurumudur. Botaş personel alımları  konusunda takip ederek sizler de burada mühendis, tekniker, teknisyen, büro memuru veya güvenlik olarak işbaşı yapabilirsiniz. Genel standartları ile işçi statüsünde başlanır ve kadrolu bir şekilde devam ettirilir. Kamu Personeli Seçme Sınavı ile Mülakat usulü alım yapılmaktadır. Kurumun işleyişi Türkiye’de doğalgaz ve petrol üzerine kurulmuştur. Botaş boru taşımacılığı işletmecisi olarak Türkiye’deki kamu kurumudur. Kurum içerisinde iki tip personel statüsü vardır. Birincisi fakülte mezunu olan ve ayrı bir yönetmeliğe sahip olan kapsam dışı personeller, diğeri ise 2 yıllık lise ve ortaokul mezun olan kapsam içi personel vardır. Bunlar iki ayrı şekilde yönetmeliğe tabidir. Kapsam içi personel sendikal hakları vardır. Kapsam dışı personelin ise ayrı bir yönetmelikle hakları güvence altına alınmıştır.

Kurumun tüm çalışanları devlet işçisi olarak görev yapmaktadır. Genel itibariyle botaş’ın personel altyapısından bahsettikten sonra, maaşlarını yakından inceleyelim. 2011 senesine kadar asgari ücretin yüzde 30 fazlası ile en alt seviye işe başlayan personeller yapılan son düzenleme ile birlikte Asgari ücretin yüzde 80 farkıyla işe başlamaktadırlar. Aşağıda net maaşlar kuruşu kuruşuna belirtilmiştir. Botaş güvenlik maaşları ise yapılan son düzenlemeyle birlikte asgari ücretin en az yüzde 50 fazlasıyla işbaşı yapmaktadır. Güvenlik personeli ve temizlik hizmetleri özel şirketlerden çalışan elemanlardır. Bunların maaşları ise asgari ücretin en az yüzde 40 olarak belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Adli Tıp Kurumu (ATK) Maaşları başlıklı makalemizde adli tıp kurumu maaşları, adli tıp kurumu memur maaşları ve adli tıp kurumu mühendis maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Botaş Mühendis – Tekniker – İşç...

Aktif Maaş

2685 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

80 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2765 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap