Çevre Mühendisi Maaşları

Çevre Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Son zamanların en çok duyulan mesleklerinden birisi olan çevre mühendislerinin maaşlarından bahsedeceğiz. Çevre mühendisi maaşları kamu ve özel alanda farklılık göstermektedir. Kamuda çalışan bir çevre mühendisinin maaşı mühendis maaşları çerçevesinde belirlenen ölçüde başlamaktadır. Daha sonra çalışılan kurumdaki tecrübeye ve mertebeye dayalı olarak değişebilmektedir. Özel şirketlerdeki çevre mühendisi geliri ise şirketten şirkete büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Çevre mühendislerinin iş olanakları konusunda kimi çok ki az dese de çevre mühendisleri ülkemizde birçok alanda çalışabilmektedirler. Çevre mühendisliği doğal kaynakların en güzel biçimde kullanılması ve insana dair çevre koşullarını yakından inceleyen mühendislik dalıdır. Son dönemlerde özellikle de büyük şehirlerde şehir ve bölge planlamaya verilen önemin artmasıyla çevre mühendislerine duyulan ilgi de artmıştır. Kentleşme sorunundan ötürü insanların çevreye olan duyarlılığının yeşil alan koruma çabalarının artmasının da çevre mühendisliğine destek konusunda büyük bir payı olmuştur. Tüm bunların yanı sıra çevre mühendislerinin asıl görevi çevrede olan tüm üretim ve tüketim faaliyetlerinin denetlenmesi alanındadır. Etrafta bulundan doğal su kaynaklarının, toprağın, havanın ve bunun gibi zenginliklerin korunmasından ve geliştirilmesinden çevre mühendisleri sorumludur.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Çevre Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2.598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. ahmet çelik dedi ki:

  asgari ücret seviyelerinde maaş durumu var. 4-5 yıl okuduktan sonra 1500-2000 liraya iş bulursanız şanslısınız. kıymeti bilinmeyen, böyle gidersede bilinmeyecek bir meslek durumunda. maaş durumunu araştıran arkadaşları bilgilendirmek için yazıyorum piyasanın genel durumu şuan budur. lüzumsuz görüldüğü ve yeri geldiğinde mecburiyetten çalıştırmak zorunda kalan iş verenler üzerine iş kitlemeye 2-3 kişilik işi tek bir elemana yüklemeye çalışırlar. tek kişilik maaş verirler. onda da durum ortadadır.

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Sonuna kadar haklısınız. Fakat piyasa da kendinizi geliştirerek kalifiyeli personel olursanız, işte dediğiniz o durumlar ortadan kalacaktır.

   Saygılar…

  2. Maaşı dedi ki:

   Merhabalar,

   Verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederiz.

   Saygılar,

  3. Ertan dedi ki:

   Ahmet Çelik arkadaşım dediğin durum doğru ancak boş kuru diplomayla mezun olmuş, kendini hiç bir türlü geliştirmemiş ve böyle bir vizyona sahip olmamış kişiler için doğru, ancak kendini geliştirip, bu mesleğe uyan bir vizyona sahip arkadaşlar kolaylıkla büyük firmalarda asgari ücretin 5-6 katı maaşlarda iş bulabileceklerdir, uzun lafın kısası birşey istemek için önce haketmek lazım…

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap