Cnc Maaşları

Cnc Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Cnc maaşları başlığı altında bahsedeceğimiz şey aslında cnc operatörlerinin maaşlarıdır. Peki cnc nedir cnc operatörleri ne iş yapar ve cnc operatörü maaşı ne kadardır? Cnc diye bahsettiğimiz şey aslında cnc tezgâhlarıdır. Cnc tezgâhları makine üretiminde insan gücünü ve insan ihtiyacını azaltmak için tasarlanmış tezgahlardır. Cnc olarak kullanılan kelime aslında “Computer Numerical Control” kısaltmasıdır. Bilgisayarlı destekli nümerik kontrol olarak dilimize çevrilmektedir. Bilgisayar destekli nümerik kontrol sistemi yani cnc belirli sayılar ve harflerle belirli bir mantığa ve amaca göre kodlanmış bir programdır. Cnc tezgahlarına dışarıdan müdahalelerde bulunulabilir. Cnc tezgahlarının bazı avantajları vardır. İnsan ihtiyacının çok az olduğundan dolayı hassas ve seri bir üretim mümkün olabilmektedir. Tezgah operasyonları yüksek hassasiyete sahiptir ve oldukça hızlıdır. Cnc tezgahları sayesinde emek, malzeme, enerji gibi bir çok unsur en az seviyeye indirilmiş ve her şeyden daha çok kar edilmeye başlanmıştır. Tabi ki avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Cnc tezgahları çok hassas tezgahlar olduğu için sürekli temizliği ve bakımı tam olmalıdır. Çok iyi bir seri üretim planı yapmak gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cfo Maaşları başlıklı makalemizde cfo maaşları ne kadar, cfo ne kadar maaş alır ve türkiye cfo maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Cnc Maaşları

Aktif Maaş

2400 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

120 TL

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2520 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap