Çocuk Bakıcısı – Hasta Bakıcısı Maaşları

Çocuk Bakıcısı – Hasta Bakıcısı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Aslında bakıcılık denince akla sadece tek bir şey gelmemektedir. Yani bakıcılık kavramını birkaç alt başlık atında inceleyebiliriz. Öncelikle ilk akla gelenlerden bir tanesi elbette ki bebek ve hasta bakıcılığıdır. Çalışan bayanların ya da bu konuda yardıma ihtiyaç duyan aile bireylerinin imdadına yetişen kişi bakıcıdır. Bebek bakıcıları bebeğin her türlü ihtiyacıyla ilgilenen, aile bireyleri yokken onunla vakit geçiren kişidir. Bebeğin altının temizliğinden, uyku düzenine, karnının doyurulmasından eğitici aktivitelerine kadar bakıcısı sorumludur. Diğer bir bakıcılık hasta bakıcılığıdır. Hasta bakıcıları da gerek hastanelerde gerek ise evlerde hastanın bakımıyla ilaçlarıyla ilgilenen kişidir. Bir başka bakıcı çeşidi ise hayvan bakıcılığıdır. Hayvan bakıcılığı özellikle son zamanların gözde mesleklerinden bir tanesi haline gelmiştir. Çalışan kişiler için hayvan bakmak kolay değildir. Bu sebepten ötürü sahipleri işteyken hayvanın bakımıyla ilgilenecek birisi olmalıdır. Hayvan bakıcıları belli saatlerde eve gelip hayvanın mamasını verip onu ufak bir yürüyüşe çıkaran kişilerdir. Hasta bakıcı maaşları hangi tür bakıcı ile çalıştığınıza göre değişir. Bakıcı maaşları 2016 yılında da bakıcınızın kendi halinde mi yoksa bir şirkete bağlı olarak mı çalıştığı konusunda farklılık yaratmaktadır. Bakıcı maaşı ne kadar olduğu şirkete göre de değişebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bahçıvan Maaşları başlıklı makalemizde bahçıvan gıda maaş, bahçıvan maaşı ne kadar ve bahçıvan maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Çocuk Bakıcısı – Hasta Bakıcısı Maaşları

Aktif Maaş

2500 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

75 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2575 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap